День народження «Монополії»: 15 фактів про культову настільну гру

6 лютого — день народження однієї з найпопулярніших настільних ігор. Саме в цей день, 1935 року, у продаж офіційно надійшла «Монополія». Відтоді вона змінювалася, з’являлися все більше різновидів, перекладів, а згодом гра перетворилася у справжній спорт.

Ми зібрали найцікавіші факти про «Монополію» з початку її створення до сьогодення.

1. Гру придумав у 1933 році американець Чарльз Дероу. Він показав проєкт компанії Parker Brothers, але отримав відмову через пів сотні помилок у дизайні. Тоді Дероу взявся зробити все самостійно. Він написав картки, виготовив з дерев’яної тріски будиночки і продав 5000 копій в універмазі.

2. Перша «Монополія» вартувала близько двох доларів.

3. Parker Brothers таки викупили права на неї. І вже 1935 року «Монополія» стала найбільш продаваною у світі настільною грою.

4. В 1941 році спецслужби виготовили спеціальне видання «Монополії» для ув'язнених у нацистських в'язницях. Коробки з грою передавали агенти під виглядом благодійних груп. У коробках ховали необхідні для втечі речі: карти місцевості, компаси, справжні гроші.

5. Назви клітинок в американській версії відповідають реальним місцям в Атлантик-Сіті й Нью-Джерсі.

6. Саме в Атлантик-Сіті 1973 року відбувся найбільш грандіозний турнір з «Монополії». Ігрове поле було по 5,5 метрів з кожної сторони, традиційні фішки замінили дівчата у бікіні.

7. У «Монополію» зазвичай грають від 2 до 6 гравців, рекомендований вік — від 8 років. Але існують спеціальні «дитячі» версії та ігри лише для дорослих.

8. У 1978 році компанія Neiman Marcus Christmas випустила шоколадну «Монополію» вартістю 600 доларів.

9. Ціна найдорожчої «Монополії» — 2 мільйони доларів. В 1998 році її створив ювелір Сідні Мобел із Сан-Франциско. Поле для гри він оздобив 23 каратами золота, а місця на полі позначив діамантами.

10. Найдовша партія в «Монополію» тривала 70 днів.

11. «Монополію» переклали на понад 47 мов і запустили в продаж у 114 країнах.

12. Щороку для цієї гри виробляють близько 100 мільйонів фігурок.

13. Компанія-власниця на 80-річчя «Монополії» зробила подарунок шанувальникам: у 80 з 30 тисяч наборів поклали справжні гроші.

14. Щороку влаштовують чемпіонати світу з «Монополії». Аби стати учасником, потрібно пройти відбіркові тури, найкращий гравець отримує право представляти свою країну.

15. Призовий фонд чемпіонату світу — 20 580 доларів. Саме такою є загальна сума грошей в одному комплекті «Монополії».

Авторка: Анастасія Ковальчук