Депутат Дубінський заявив, що ходить без призначеного електронного браслета

Народний депутат Олександр Дубінський, якому суд призначив запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання із носінням електронного браслета, заявив, що ходить без нього.

Про це Дубінський повідомив у Telegram.

10 серпня Печерський райсуд міста Києва зобов'язав Дубінського носити електронний браслет до 8 жовтня у межах справи про поїздку народного депутата до Барселони та можливе підроблення документів.

Сам депутат через тиждень після рішення заявив, що досі ходить без браслета, бо «СБУ не може знайти його». Дубінський зазначив, що отримав попередження від своїх адвокатів про ризики того, що через відсутність браслета депутата можуть звинуватити в порушенні умов запобіжного заходу.

Зранку 17 серпня Дубінський заявив, що прибув до Київського апеляційного суду, де мали розглядати апеляцію на рішення Печерського райсуду. Але засідання перенесли, бо «не змогли знайти матеріали справи».

У Київському апеляційному суді нам повідомили, що судове засідання зняли з розгляду у зв'язку з ненадходженням матеріалів судової справи. Тож засідання перенесли.

Що передувало?

3 серпня правоохоронці прийшли з обшуками до Дубінського. За тиждень до цього один із засновників партії «Демократична Сокира» Антон Швець заявив, що Дубінський відпочиває в Барселоні у своєї дівчини. Сам Дубінський заявив, що наприкінці червня отримав право на виїзд з України для супроводу батька до закордонної онкологічної клініки.

В СБУ зазначили, що, хоч депутат і виїхав за кордон для супроводу родича на лікування, сам батько депутата виїжджав за кордон і повертався звідти самостійно без фактичного супроводу парламентаря.

Крім того, правоохоронці розслідували, як у період перебування за кордоном депутат зміг підписувати та направляти офіційні документи, зокрема, до державних органів. На думку слідства, це може свідчити про їх підроблення.

Правоохоронці порушили кримінальне провадження за двома статтями Кримінального кодексу України: службове підроблення (ч. 1 ст. 366 ККУ) та несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в автоматизованих системах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, або за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 362 ККУ).

Санкції статей передбачають до 6 років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.