Депутатку Безуглу пропонують виключити з комітету нацбезпеки в Раді. Що сталося?
Народну депутатку від «Слуги Народу» Мар'яну Безуглу пропонують виключити з парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Зараз вона обіймає посаду заступниці голови комітету.
Проєкт постанови №9068 зареєстрував представник президента в парламенті Федір Веніславський.
Свою пропозицію Веніславський пояснює тим, що депутатка «свідомо ввела в оману членів комітету під час розгляду питання, з якого мало відбутися голосування».
У пояснювальній записці йдеться, що Безугла 16 лютого надала комітету неправдиву інформацію про попереднє узгодження з Головним управлінням розвідки Міноборони законопроєкту №4210 до другого читання. Однак документів на підтвердження вона не надала. Водночас керівник ГУР Кирило Буданов у листі на ім'я голови комітету Олександра Завітневича повідомив, що управління не підтримує законопроєкт.
«Вона свідомо ввела в оману членів комітету під час розгляду питання, з якого мало відбутися голосування. Вона повідомила членам комітету, що особисто узгодила законопроєкт 4210 з декількома органами влади. Ця інформація не відповідає дійсності», — сказав Веніславський нам у коментарі.
Крім того, у документі зазначили, що така поведінка Безуглої нібито містить ознаки кримінального правопорушення — невиконання службовцем законних вимог народного депутата України, створення штучних перешкод у їхній роботі, надання їм завідомо неправдивої інформації (ч. 1 ст. 351 Кримінального кодексу).
Позиція Безуглої
Народна депутатка зазначила, що проєкт постанови став для неї несподіванкою, згодом вона ознайомилась із пояснювальною запискою та озвучила свою позицію.
«Був розгляд на комітеті проєкту №4210. Ми не голосували за нього, готуємо до другого читання. Генштаб вніс пропозицію щодо створення розвідувального органу при ньому як "штабної розвідки", але я тоді зв’язалася з Кирилом Олексійовичем, він надав фахівців, і ми зняли в чернетці до другого читання такі формулювання та прописали функцію J-структура — це структура штабів блоку НАТО. J2 — це Управління розвідкиJ2 в Генеральному штабі одним реченням. J-складові Генштабу — частина змін для нашої НАТО-інтеграції. Ми цю фразу прописали, я оновлену таблицю скинула і при цьому на розгляді комітету зазначила. Є запис — аудіопротокол», — розповіла нам у коментарі Безугла.
У цей час, за її словами, ще жодна з версій таблиці до другого читання проголосована на комітеті не була. За декілька днів від Кирила Буданова надійшов лист із його підписом, що ГУР МО не підтримує законопроєкт, оскільки буде створений окремий розвідувальний орган.
«Проте цього немає ні в редакції 1-го читання, яку ми проголосували, ні в актуальній робочій таблиці. Хто такий лист йому на підпис надав (і ввів оце вже по суті в оману?) і що взагалі це за розборки, поки не готова відповісти, та взагалі не вважаю, що далі доцільно коментувати», — написала депутатка.
Крім того, Безугла нам у коментарі зазначила, що Веніславський на засіданні комітету виступав за те, що голосування за законопроєкт №4210 зараз не на часі.
«Попри те, що про ухвалення цього законопроєкту просили уповноважені військові від Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Також Міноборони зазначило зважену позицію. Він стосується як демократичного цивільного нагляду і контролю, так і уточнює функціонал ЗСУ, начальника Генштабу тощо. Окрім цього, у ньому йдеться також про певні структурні зміни, потрібні ЗСУ зараз, щоб полегшити ведення війни», — пояснила народна депутатка.
І додає, що проєкт постанови про її виключення дзеркальний до документа, який депутатка подавала про виключення Сергія Льовочкіна.