Депутати вимагають від НАБУ розслідувати «затягування» суддею арешту Насірова

Група народних депутатів подала в Національне антикорупційне бюро клопотання про залучення до кримінальної відповідальності судді Солом'янського райсуду Києва ЛюдмилиШереметьєвої.

Група народних депутатів подала в Національне антикорупційне бюро клопотання про залучення до кримінальної відповідальності судді Солом'янського райсуду Києва Людмили Шереметьєвої.

Відповідний документ оприлюднив народний депутат від БПП Сергій Лещенко.

«Як і обіцяли, внесли клопотання в НАБУ про відкриття кримінального провадження стосовно голови Солом'янського суду Києва Шереметьєвої», — зазначив Лещенко.

За словами Лещенка, бездіяльність судді ледь не призвела до втечі екс-голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.

«Голова солом'янського суду Шереметьєва сказала не виходити на роботу другому черговому судді, унеможлививши розгляд відводу судді у справі Насірова в терміни його перебування під вартою. Таким чином, зробили все, щоб до 23:00 обрання запобіжного заходу Насірова так і не відбулося та його відпустили з-під варти», — заявив Лещенко.

Однак Солом'янський райсуд все ж обрав Насірову запобіжний захід у вигляді арешту на 60 днів з альтернативою внесення застави в 100 млн гривень.

За словами, голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, засідання пройшло в рамках закону, попри відсутність чергового судді.

«Ми враховували норми Кримінально-процесуального кодексу щодо часових рамок доправлення до суду. Не може інструкція суду мати вищу юридичну силу, ніж сила закону», — зазначив Холодницький.

«Те, що в суді не спромоглися організувати чергування, тому що рада суддів собі зібралася і вирішила, що буде так — це не відповідає нормам КПК. Судочинство, вибачте, має цілодобовий характер. Ми не можемо зобов’язати злочинців не вчиняти злочинів з 10 вечора до 6 ранку», — додав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Насірова перетворилася на шоу — інтерв'ю з антикорупційним прокурором Холодницьким.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram