Державне телебачення Північної Кореї рекламує «смачне, поживне і цілюще» м’ясо чорних лебедів. У країні не вистачає їжі
У сюжеті вечірнього випуску новин державного телеканалу Північної Кореї 25 жовтня показали сюжет про урочисте відкриття загону для чорних лебедів, чиє м’ясо диктор назвав «смачним». Сталося це на тлі тривалої продовольчої кризи в КНДР.
Про це повідомляє NK News.
Загін для чорних лебедів відкрили на качиній фермі на Кванпхо — третьому за розміром озері Північної Кореї. Диктор стверджував, що вирощування чорних лебедів «зробить активний внесок у покращення життя народу» КНДР.
Північнокорейські державні ЗМІ також повідомляють, що м’ясо чорного лебедя — це «виняткова здорова їжа ХХІ століття з унікальним смаком і високою поживною цінністю», а дослідження щодо їхнього вирощування нібито почалися ще у 2019 році.
Чорні лебеді походять із Австралії, але були ввезені як декоративні птахи в Азію, де подекуди утворили стійкі популяції. Про їхнє вживання в їжу або цілющі властивості інформації нам знайти не вдалося.
Медіа КНДР почали звертати увагу на харчування після того, як із червня почав худнути лідер країни Кім Чен Ин. У червні він заявив про нестачу продовольства. За його словами, фермери не спромоглися зібрати запланований урожай зернових через урагани, які пронеслися Північною Кореєю у 2020 році.
Центральне телебачення Північної Кореї навіть показало коментар жителя Пхеньяна, який непокоївся станом лідера країни. Також державні медіа публікують статті про методи схуднення. Хоча, за неперевіреною інформацією Radio Free Asia, у Північній Кореї уже заборонили обговорювати схуднення лідера.
За оцінками Інституту розвитку Кореї, який базується в Сеулі, у 2021 році КНДР не вистачатиме 1,35 мільйона тонн продовольства. Але фахівці, яких цитує The Washington Post, сумніваються, що йдеться про повномасштабний голод.
У 1994-1998 роках КНДР пережила голод, відомий у країні також як Марш страждань, коли після розпаду СРСР Північна Корея на деякий час залишилася без джерела гуманітарної допомоги. За оцінками, тоді від голоду загинули до трьох мільйонів людей.