Державу-архіпелаг Тонґу вкрило хмарою попелу після виверження підводного вулкана. Загрози нових цунамі немає
Унаслідок нещодавнього виверження підводного вулкана в Тихому океані, яке спричинило цунамі, Тонґу засипало попелом, люди залишилися без електроенергії. Водночас метеорологи кажуть, що загрози нових цунамі вже немає.
Про це повідомляє BBC.
За даними Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (IFRC), там можуть постраждати до 80 тисяч людей.
«Ми підозрюємо, що по всій Тонзі може бути до 80 тисяч людей, які постраждали або від самого виверження, або від хвилі цунамі та повені внаслідок виверження», — каже співробітниця IFRC Кеті Грінвуд.
Прем'єр-міністерка Нової Зеландії Джасінда Ардерн заявила, що цунамі завдало «значних збитків», викинувши човни на берег і зруйнувавши прибережні магазини.
Про смертельні випадки поки не повідомляли, однак інформації, як і раніше, мало. Через це Нова Зеландія та Австралія відправили розвідувальні літаки для оцінювання масштабів збитків.
Місцеві жителі повідомляють, що Тонґа має вигляд місячного пейзажу після того, як її покрив шар попелу. Він, зокрема, забруднив прісну воду, якої нині не вистачає. У деяких районах країни відчувається запах сірки й аміаку.
Влада заявляє, що 16 січня на островах частково почали відновлювати мобільний зв’язок та інтернет. Але ситуація в деяких прибережних районах залишається невідомою.
Виверження підводного вулкана сталося 15 січня, викинувши в небо шлейф попелу і спричинивши цунамі заввишки 1,2 метра, яке затопило низку островів Тонґи. Виверження було таким гучним, що його чули в Новій Зеландії, приблизно за 2383 км від Тонґи.