Держдеп США пропонує $10 млн за інформацію про офіцерів розвідки рф, причетних до вірусу NotPetya
Державний департамент США оголосив винагороду за інформацію про офіцерів російської військової розвідки, причетних до зараження у 2017 році комп’ютерів у Сполучених Штатах і в усьому світі вірусом NotPetya.
Про це йдеться у повідомленні Держдепу.
США пропонують до 10 мільйонів доларів за інформацію, яка допоможе ідентифікувати або знайти місцеперебування російських розвідників.
Йдеться про 6 співробітників Головного управління Генштабу зс рф (колишнє ГРУ): Юрія Андрієнка, Сергія Детістова, Павла Фролова, Анатолія Ковальова, Артема Очіченка та Петра Пліскіна.
Усі вони працюють у підрозділі 74455 ГРУ, також відомому як Sandworm, Telebots, Voodoo Bear та Iron Viking. Розшукувані росіяни були учасниками операції із зараження комп'ютерів вірусом NotPetya у 2017 році.
Як зазначають у Держдепі США, унаслідок цієї кібератаки були пошкоджені комп’ютери лікарень та інших медичних установ у системі охорони здоров’я Heritage Valley (Heritage Valley) у західній Пенсільванії, великого американського фармацевтичного виробника та інших установ приватного сектору США. Ця кібератака обійшлася американським організаціям у майже мільярд доларів збитків.
Що це за кібератака?
Атака вірусу NotPetya почалася в червні 2017 року. В Україні жертвами стали міністерства, банки, транспортні компанії, мобільні оператори, енергетичні підприємства і ЗМІ.
У 2018 році влада Нідерландів повідомила про спробу кібератаки на будівлю Організації із заборони хімічної зброї, розташованої в Гаазі. Вона звинуватила в нападі російських хакерів.
За версією Нідерландів, зловмисники хотіли перешкодити розслідуванню використання хімічної зброї під час отруєння Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Вони в березні 2018 року постраждали від нервово-паралітичного газу.
15 жовтня 2020 року Мін'юст США пред'явив звинувачення в кібератаках шістьом російським офіцерам-розвідникам.