Держдума РФ вирішила заборонити балотуватися членам «екстремістських організацій», якими можуть визнати штаби Навального
Державна дума РФ (нижня палата російського парламенту) у третьому, остаточному читанні схвалила зміни до законодавства, які забороняють балотуватися на виборах членам або прихильникам організацій, які у Росії визнали екстремістськими.
Про це повідомляє «Новая газета».
Таке нововведення може зробити неможливим балотування прихильників опозиціонера Олексія Навального. Щоб зміни до законодавства набули чинності, їх ще має схвалити Верхня палата парламентуРада федерації та підписати президент Володимир Путін.
Законопроєкт забороняє керівникам і засновникам «екстремістських організацій» балотуватися на виборах протягом п'яти років з моменту заборони організації. Члени та інші причетні (наприклад ті, хто жертвував гроші) не зможуть брати участь у виборах протягом трьох років. Пов'язаність людей з «екстремістськими організаціями» буде встановлювати суд.
Крім того, причетними можуть визнати навіть людей, які висловили «підтримку екстремістським і терористичним організаціям, в тому числі в інтернеті». Законопроєкт пропонує поширити заборону на участь у виборах не лише в Державну думу, але й на всіх рівнях виборів.
Що сталося раніше?
У квітні прокуратура Москви виступила з вимогою від суду визнати політичні штаби опозиціонера Олексія Навального, а також його організації Саме вона провела найрезонансніші розслідування щодо корупції російської влади, зокрема показала палац Путіна у Геленджику«Фонд боротьби з корупцією» та «Фонд захисту прав громадян» екстремістськими організаціями. Якщо це станеться, їхнім учасникам загрожуватиме до 6 років в’язниці, організаторам — до 10.
Також відповідальність передбачена й для спонсорів таких організацій (зокрема й через донати) — від трьох до восьми років в'язниці. ЗМІ будуть змушені вказувати екстремістський статус організації, інакше — штраф.