Держспецзв'язок заявляє про усунення недоліків у системі е-декларування
У Держслужбі спецзв'язку і захисту інформації заявили, що усунули недоліки в роботі системи електронного декларування.
Як повідомляється на сайті служби, зараз триває підготовка експертного висновку з комплексної системи захисту інформації електронних декларацій.
У службі зазначили, що підготовка до атестації почалася напередодні Дня незалежності, коли з НАЗК надійшла необхідна документація.
29 серпня було завершено «корегування документації та програмного забезпечення в частині побудови КСЗІ Реєстру», йдеться в заяві.
Роботи виконувала дочірня компанія ДССЗЗІ, Державний центр кіберзахисту і протидії кіберзагрозам.
Разом з тим в службі підкреслили, що прогнозувати висновки про атестацію системи е-декларування не є можливим, оскільки експертиза ще триває.
«31 серпня передбачено ... прийняття рішення щодо відповідності КСЗІ Реєстру вимогам нормативних документів з технічного захисту інформації і видачі атестата відповідності. Держспецзв'язок ще раз підкреслює, що рішення про відповідність КСЗІ і видачу атестата приймається експертною радою на підставі позитивного експертного висновку, наданого за результатами державної експертизи», – йдеться в заяві.
«Твердження про те, що Держспецзв'язок зобов'язаний видати атестат, можуть бути розцінені і кваліфіковані як протиправний тиск на експертів, а також посадових осіб державного органу», – заявили у відомстві.
Нагадаємо, 12 серпня Держслужба спеціального зв'язку відмовила в атестації електронного декларування.
13 серпня Держспецзв’язку передала НАЗК «засекречені» зауваження щодо електронних декларацій
Попри це, 15 серпня система була запущена, повідомила голова НАЗК і того ж дня НАЗК прийняло перші електронні декларації, незважаючи навідсутність необхідного атестата від Держспецзв'язку, що викликало негативну реакцію громадськості, в тому числі Transparency International Україна.
23 серпня прем'єр-міністр Гройсман на засіданні уряду поставив вимогу запустити електронне декларування активів чиновників з 1 вересня 2016 року і пригрозив звільненнями у разі зриву.
Згодом у Міністерстві юстиції заявили, що до кінця серпня буде відбуватися усунення недоліків реєстру електронних декларацій, після чого його необхідно буде перезапустити, а подані декларації подати заново.
Відповідно до закону про протидію корупції в 2016 році, розширені електронні декларації повинні подати в 60-денний терміну після запуску системи е-декларування службові особи, що займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Серед них, зокрема, президент і прем'єр-міністр з радниками і помічниками, члени Кабміну, заступники міністрів, члени Нацкомісій і АМКУ, голови Фонду держмайна і Нацбанку і їх заступники, народні депутати, а також особи, посади яких відносяться до посад державної служби категорії «А» або «Б», а також судді, прокурори і слідчі, керівники, заступники керівників держорганів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, військові посадові особи вищого офіцерського складу.
У представництві ЄС в Україні заявили, що запуск е-декларування без сертифікації є беззмістовним.