Дешеві кредити замість трудової міграції запрацюють з 1 лютого — прем’єр

Програму здешевлення кредитів для власного бізнесу «Повертайся і залишайся», яку напередодні анонсував президент України Володимир Зеленсткий, запустять з 1 лютого 2020 року.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Подати заявку на програму можна вже нині за посиланням. Зазначимо, що станом на ранок 5 грудня таких заявок було подано вже понад 1000, зокрема 641 заявку подали підприємці, які вже мають бізнес та 438 заявок ті, хто хочуть його відкрити.

Зазначимо, що в межах цієї програми українці зможуть отримати до 1,5 мільйона гривень на 5 років за 5-9% річних. Такі кредитні ставки мають стимулювати українців відкривати новий бізнес та створювати нові робочі місця замість того, аби емігрувати закордон.

«Для участі знадобиться бізнес-план, позитивна фінансово-кредитна репутація та платіжна дисципліна. Стартапи зможуть брати участь лише від початку своєї діяльності, а діючий бізнес — лише той, що працює мінімум 12 місяців», — повідомив Гончарук.

В уряді також повідомили, що однією з умов участі у програмі дешевих кредитів є те, що позичальник повинен вкласти у свою справу чи проєкт 20% коштів від його загальної вартості. Іншими словами, держава видає кредит на 80% загальної потреби позичальника у коштах для бізнесу.

«Сфери діяльності — різні: енергетика, освіта, охорона здоров’я, транспорт, виробництво, спорт, розваги чи будь-які інші послуги. Абсолютно кожен українець має право на підтримку від держави», — додав голова уряду.

Зазначимо, що наразі деталей програми немає, тому достеменно невідомо, яким чином уряд буде забезпечувати низький рівень відсоткових ставко для бізнесу в умовах, коли ставки за кредитами в Україні сягають 25-30% річних.

Нагадаємо, що зазначену програму анонсував президент Володимир Зеленський 3 грудня. В її межах пропонують видавати кредити під:

  • 5% для нового або діючого бізнесу, який створить мінімум 2 робочих місця;
  • 7% для нового або діючого бізнесу, з виручкою до 25 мільйонів гривень на рік, який не створює робочих місць. При цьому, за кожне створене робоче місце такі підприємства зможуть зменшити розмір кредитної ставки на 0,5 відсоткового пункта;
  • 9% для діючого бізнесу з виручкою 25-50 мільйонів гривень на рік для розширення власної справи.

Раніше у Національному банку України повідомили, що зарплати українців, що працюють за кордоном, зростають повільніше, ніж зарплати в Україні.

Водночас український уряд очікує, що перекази заробітчан у 2019 році мають скласти 12 мільярдів доларів.

Раніше у Кабінеті міністрів повідомляли, що за перші 9 місяців 2019 року з України виїхало близько 1,5 мільйона людей.

За даними, які оприлюднили у Національному банку, обсяги грошових переказів заробітчан до України за першу половину 2019 року складають понад 5,5 мільярда доларів.