Деякі американські штати отримують більшу вигоду від допомоги Україні. Про які саме штати йдеться?
Адміністрація президента США Джо Байдена поширила дані про штати, які отримують найбільші інвестиції для військової допомоги Україні. Конгресмени—республіканці від цих штатів голосували проти фінансування Києва.
Про це пише Reuters із посиланням на документи Білого дому.
Так, найбільше отримав штат Пенсільванія. У вигляді видатків та інвестицій у виробництво зброї та боєприпасів цей штат отримав контрактів на 2,364 мільярда доларів. Водночас троє з восьми конгресменів-республіканців від Пенсильванії голосували проти допомоги Україні.
Аризона отримала 2,196 мільярда доларів. А втім, половина (3 із 6) республіканців у Конгресі від цього штату голосували проти допомоги. 18 із 25 представників республіканців від Техасу теж не підтримували фінансування військової допомоги України, проте штат отримав 1,45 мільярда доларів на виробництво 155-міліметрових снарядів та іншої зброї.
Загалом Аризона, Пенсільванія, Арканзас та Вісконсин отримали контрактів на понад 1 мільярд доларів на виробництво військової продукції для України.
Інші контракти на 18 мільярдів доларів розподілені між виробничими потужностями, які розташовані більш ніж у двох десятках інших штатів.
Reuters пише, що блок республіканців виступає проти того, щоб надсилати допомогу Україні, стверджуючи, що гроші американських платників податків треба витрачати всередині країни. Видання також посилається на слова президента Байдена, коли той 20 жовтня запросив у Конгресу додаткове фінансування на понад 100 мільярдів доларів, куди, зокрема, внесли допомогу Україні.
Тоді він сказав, що зброя для України дорівнює робочим місцям для американців. А втім, згодом спікер Палати представників Конгресу Майк Джонсон заявив, що надання військової допомоги для України та Ізраїлю республіканці хочуть розглядати окремо.