Деякі країни ЄС наполягають на повній забороні імпорту російських алмазів — Reuters
П'ять країн ЄС наполягають на повній забороні імпорту алмазів із росії в новому пакеті санкцій Євросоюзу проти рф.
Про це йдеться у відповідній пропозиції цих країн, із якою ознайомився Reuters.
Так, Польща, Ірландія, Литва, Естонія і Латвія запропонували впровадити заборону на імпорт алмазів з росії, яка є найбільшим у світі виробником алмазної сировини.
Очікується, що Європейська комісія надасть офіційну пропозицію щодо додаткових санкцій державам-членам цього тижня.
Зазначено, що Бельгія, де розташований найбільший у світі центр торгівлі алмазами Антверпен, раніше відкидала пропозиції санкцій проти російських алмазів.
Антверпенський всесвітній алмазний центр заявив, що санкції заберуть близько 30% бізнесу і принесуть користь торговим центрам-конкурентам, додавши, що клієнтам слід дозволити самим вирішувати, чи хочуть вони купувати російські дорогоцінні камені.
Міністерство закордонних справ Бельгії та дипломатичне представництво в ЄС не відповіли на запити щодо коментарів. Але 14 вересня прем'єр-міністр Бельгії Олександр де Кроо заявив на міжнародній алмазній конференції, що така заборона буде «величезною втратою» та завдасть збитків галузі, на частку якої припадає 5% експорту Бельгії і яка підтримує близько 30 тисяч робочих місць.
Проте офіційний представник ЄС та дипломат, які брали участь у підготовці нових санкцій проти росії, заявили, що тепер Бельгія скасує своє вето.
Нові санкції
21 вересня Politico писало, що Європейська комісія розпочне консультації з представниками країн ЄС щодо нового пакета санкцій протягом кількох найближчих днів. Дипломати очікують на обговорення плану щодо обмеження цін на російську нафту, який зараз розглядають у G7. Також серед потенційних заходів, які можуть розглядати, — додаткові списки фізичних осіб, заборона на імпорт російських алмазів та інших предметів розкоші.
Останній, сьомий пакет санкцій ЄС проти росії, зокрема, передбачає заборону на імпорт російського золота, збільшення контролю за експортом товарів подвійного призначення та передових технологій, а також посилення узгодження санкцій ЄС із санкціями країн G7.