Деякі підстанції в Житомирі не можуть відновити роботу після російських обстрілів — мер
Міський голова Житомира Сергій Сухомлин заявив, що після ракетних ударів рф неможливо відновити роботу деяких підстанцій.
Про це він розповів в ефірі телемарафону.
За його словами, для ремонту потрібне обладнання, яке доведеться замовляти, а потім ще довго на нього чекати.
Зараз у місті втричі скоротили курсування електротранспорту, а вуличне освітлення вмикають тільки на 30% від потужності. Крім того, частина промислових підприємств міста перейшла на роботу в нічний час та у вихідні.
«Ми з обленерго чітко регулюємо вечірні та ранкові піки. Наприклад, водопостачання на очисні споруди ми в денний час скорочуємо для того, щоби зменшити енергоспоживання, і запускаємо після того, як минають піки. Це ніяк не впливає на водопостачання в місті», — додав Сухомлин.
Житомирська міська рада виділила кошти на закупівлю генераторів великої потужності, щоб забезпечити роботу водоканалу і теплокомуненерго.
«У разі критичної ситуації, коли деякий час може не бути електроенергії в місті, ці підприємства зможуть подавати воду і тепло в будинки житомирян. Звісно, не цілодобово, а по 5-8 годин на добу», — пояснив мер Житомира.
Також у разі надзвичайної ситуації школи та дитсадки міста працюватимуть як пункти обігріву. Загалом у Житомирі планують облаштувати 36 таких пунктів.
Що передувало?
Енергосистема України зазнала масованих ракетних атак із боку російсько-окупаційних військ 10, 11, 17 та 22 жовтня, а також 2 листопада.
За інформацією «Укренерго», після обстрілів у частині регіонів доводиться запроваджувати відключення, щоб уникнути перевантаження високовольтної інфраструктури.
Зокрема, 7 листопада з 6:00 і до кінця доби будуть активними графіки планових відключень у Києві, а також у Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Сумській, Харківській, Полтавській областях.
Будуть діяти й екстрені аварійні відключення в інших областях. Їх запроваджуватимуть, якщо дефіцит буде більшим, ніж закладено в графіки.