«Дипломатичний спринт». Кулеба за добу провів 15 переговорів із партнерами. Про що домовилися?
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в межах роботи на Мюнхенській безпековій конференції за добу провів 15 переговорів, а також виступи, панельні дискусії, інтерв'ю та пресконференції.
Про це повідомили у МЗС України.
Кулеба встиг провести перемовини з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, держсекретарем США Ентоні Блінкеном, топдипломатом Китаю Ван Ї, главами дипломатії країн «США, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія, КанадаВеликої сімки», віцеканцлером ФРН, міністрами закордонних справ Пакистану, Іраку, Бразилії, Японії, Швеції, сенаторами США «і не тільки».
Як зазначає МЗС, у результаті цих перемовин домовилися про:
- швидше постачання зброї та боєприпасів;
- розгортання на повну оборонної промисловості союзників;
- нові санкції проти рф;
- просування «формули миру»;
- мобілізацію підтримки важливих голосувань в ООН;
Так, Кулеба розповів, що в межах Мюнхенської безпекової конференції провели спільну зустріч провідних компаній оборонної промисловості України та Німеччини, «щоб напряму зв’язати наших виробників».
Окрім того, міністр зустрічався з гендиректором німецького концерну Rheinmetall, щоб обговорити великі проєкти з нарощування можливостей України в танках і бронетехніці.
Із МЗС Швеції обговорили кроки, які прискорять постачання шведської САУ Archer, та шляхи подальшого посилення української ППО. Із США — координували спільну роботу щодо мобілізації підтримки майбутніх голосувань в ООН. Окрім того, українська сторона знову порушила питання про навчання українських пілотів на F-16.
На зустрічі із представником Китаю було погоджено, що фундаментальний принцип Статуту ООН про територіальну цілісність є «священним для обох держав», сказав Кулеба.
Мюнхенська безпекова конференція — провідний світовий форум для обговорення політики міжнародної безпеки. МБК розглядає свої конференції як своєрідний «ринок ідей», де розробляються ініціативи та рішення, а також відбувається обмін думками. Її називають місцем для офіційних і неофіційних дипломатичних ініціатив та ідей щодо розв'язання найбільш гострих світових проблем у галузі безпеки, а також — простором для неформальних зустрічей між офіційними особами.
Мюнхенська безпекова конференція проводиться кожного лютого в Німеччині. Цьогоріч туди не запросили офіційних представників росії.