Діти гігантської вимерлої акули були більшими за дорослих людей, а їли невилуплені яйця в утробі матері — вчені
У мегалодона — вид вимерлих гігантських акул — народжувалися діти завдовжки 2—2,5 метри, що перевищує зріст більшості людей. Це вдалося встановити під час сканування скам'янілих хребців мегалодона.
Результати дослідження опублікували у Historical Biology.
За різними даними, мегалодони жили у Світовому океані 3-20 мільйонів років тому. Вчені вже знали, що дорослі особини мають довжину понад 15 метрів, але досі було дуже мало інформації про новонароджених мегалодонів.
Професор із палеобіології з Університету Де Поля в Чикаго Кенш Шимад зробив сканування хребців, які зберігаються у природничому інституті в Бельгії. За оцінками, хребці завширшки 15 см належали 9-метровому мегалодону.
Під час сканування вчений вивчав «смуги зростання» на хребцях, які вказують на вік тварин (як річні кільця на стовбурах дерев). На хребцях із Бельгії знайшли 46 смуг, отже, мегалодон загинув у 46 років, хоча в середньому ці акули, як вважають, жили 88 років, каже вчений.
Шимад разом із командою склав план імовірного зростання акули. Так, у середньому за рік тварина збільшувалася на 16 см (принаймні до 46 років), а після народження була завдовжки два метри. Також вчений припускає, що новонароджений мегалодон є найбільшим дитинчам серед усіх акул.
Через величезний розмір новонародженого мегалодона вчені припустили, що вони, як деякі інші види акул, їли в утробі матері невилуплені яйця. Це, вважають дослідники, збільшувало їхні шанси після народження не стати харчем для інших хижаків. Дорослі мегалодони полювали на морських ссавців, зокрема на дельфінів, китів, морських левів.
Щодо причин зникнення мегалодонів, як і щодо часу їхнього існування, думки дослідників різняться. Частина вчених вважає, що величезні акули вимерли через зміни клімату, а саме через зниження температури води, що призвело до скорочення придатних для існування місць і зменшення кількості їжі.
Ще одна думка — поява швидших морських тварин, яких було важче впіймати, та які краще могли адаптуватися до змін. Також висували припущення, що мегалодонів знищив більший хижак.