Дівчатам в Індії вперше дозволили вступати до елітної академії Міноборони. Перший набір очікується у 2022 році

Верховний суд Індії 22 вересня підтвердив своє попереднє рішення, яким зобов’язав владу забезпечити доступ дівчат до Національної академії оборони — престижного військового закладу, який став альма—матер для багатьох індійських військових командувачів.

Про це повідомляє CNN.

У серпні 2021 року суд уже ухвалив рішення, яким дозволив жінкам вступати до закладу. Але тоді уряд Індії звернувся з проханням відтермінувати його виконання, щоб підготувати академію — зокрема облаштувати нові гуртожитки й розробити нову навчальну програму.

А втім, Верховний суд відмовився змінювати своє попереднє рішення. Це означає, що вже в листопаді 2021 року Національна оборонна академія має допустити до вступних іспитів жінок, після чого ті з 2022 року можуть почати в ній навчання.

Суд ухвалив рішення за позовом адвокатки з Нью-Делі Куш Калри, який та подала у 2020 році. «Суд сказав: "Ми дали дівчатам надію і не можемо її вже забрати — тільки тому, що ви [уряд] клопотаєте про відтермінування рішення"», — заявив одним із представників Калри.

В Індії жінкам і дівчатам уже дозволяють служити у війську, зокрема й на певних керівних посадах. Але їхнє представлення ще відносно низьке: 6,5% серед військово-морських сил, трохи більш як 1% у військово-повітряних силах і 0,56% — у сухопутних.

За останні роки влада Індії ухвалила низку рішень, які розширили представництво жінок у війську. Так, у 2016 році жінкам уперше дозволили служити на посаді пілота в повітряних силах, а у 2019-му — і у військово-морських.

У 2020 році Верховний суд Індії також дозволив жінкам-офіцерам постійно служити у війську — раніше тривалість їхньої служби обмежувалася 10-14 роками — і наділив їх правами на рівне з чоловіками-військовими соціальне забезпечення.

Ця ситуація назагал відображає ґендерну дискримінацію в Індії, зумовлену культурними й соціальними особливостями. У 2019 році жінки й дівчата становили трохи більш як 20% трудових ресурсів Індії, тоді як у США, приміром, цей показник дорівнював 46%.