Дизайнер Костянтин Омеля заявив про гомофобний напад у Києві. Поліція розпочала провадження

У Києві біля клубу на вулиці Кирилівській, 41 увечері 2 липня невідомі напали на українського дизайнера Костянтина Омелю. Він заявив, що це сталося на ґрунті гомофобії. Правоохоронці розпочали кримінальне провадження.

Про це клуб повідомив у своєму Instagram.

Там розповіли, що на території клубу зʼявилася група «агресивно налаштованих молодих людей». Охорона закладу попросила їх піти, після чого невідомі стали біля входу в клуб.

«Перебуваючи на вулиці, один із членів цієї групи вчинив акт насильства проти Костянтина Омелі, одного з відвідувачів заходу, який збирався ввійти у двір закладу. Внаслідок цього нападу він утратив свідомість і перебував у непритомному стані тривалий час», — йдеться у повідомленні клубу.

Після цього нападники покинули місце події. Охорона закладу надала допомогу постраждалому. Також клуб передав правоохоронцям відео з камер спостереження.

«Наразі поліція проводить слідчі дії. Костянтин Омеля перебуває у стабільному стані. Він проходить додаткове медичне обстеження й перебуває у постійному контакті з нами, правоохоронними органами та юристами», — додали представники клубу.

Дизайнер заявив, що напад був скоєний на ґрунті гомофобії, повідомили в організації «Гей-Альянс Україна».

«Насильство задокументували випадкові свідки, і дизайнер звернувся з відповідною заявою до поліції. Костя звернувся в поліцію зі скаргою та надав усю наявну інформацію, щоб притягнути винних до відповідальності», — кажуть в організації.

Там додали, що на початку червня Омеля випустив колекцію речей на підтримку ЛГБТ-спільноти і зробив публічний камінг-аут.

У Подільському управлінні поліції Києва в коментарі hromadske підтвердили, що правоохоронці зареєстрували звернення потерпілого. За цим фактом розпочато кримінальне провадження й наразі відбуваються необхідні слідчі дії для встановлення причетних до скоєння злочину.

Справу кваліфікували за ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України (умисне легке тілесне ушкодження). Санкція статті передбачає штраф або громадські чи виправні роботи. Водночас у поліції зауважили, що під час досудового розслідування справа може бути перекваліфікована на тяжчий злочин.

Права ЛГБТ+ в Україні

Останнім часом серед українців покращилося сприйняття ЛГБТ+. Наприклад, Київський міжнародний інститут соціології з'ясував, що ще 2016 року негативне ставлення мали 60,4% українців, а вже 2022-го — 38,2%. У січні 2023 року 58% українців цілком або частково погоджувалися, що представники ЛГБТ+ повинні мати такі самі права, як усі інші. Протилежну думку мали лише 20%.

А втім, в Україні продовжують фіксувати випадки дискримінації. 2022 року на території України моніторингова мережа правозахисного ЛГБТ-центру «Наш світ» зафіксувала 103 випадки гомофобії, трансфобії, дискримінації та інших порушень прав людини, зокрема 31 випадок із боку окупантів.