Для делегації Китаю провели брифінг щодо ситуації в Україні. Виступав, зокрема, глава ГУР Буданов
Для делегації Китаю на чолі зі спеціальним представником уряду КНР у справах Євразії Лі Хуеєм в Офісі Президента провели брифінг щодо поточної безпекової ситуації в Україні.
Про це повідомила пресслужба ОП.
Напередодні AFP із посиланням на високопоставленого українського посадовця повідомляло, що зі спецпредставником Китаю може зустрітися сам президент Володимир Зеленський. У МЗС Китаю підтвердили, що така зустріч була, хоча подробиці не розкривали.
В ОП зазначили, що за дорученням Зеленського брифінг щодо поточної безпекової ситуації в країні провів керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак.
Єрмак і міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповіли про 10 пунктів української «формули миру». Українська сторона зазначила, що зацікавлена в тому, щоб Китай був залучений до їх реалізації.
Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов і заступник керівника ОП Роман Машовець поінформували членів китайської делегації про ситуацію на фронті, втрати росіян та нещодавні масовані ракетні атаки росії на об’єкти української цивільної інфраструктури й спричинені ними жертви серед мирного населення.
Омбудсмен Дмитро Лубінець розповів про українських полонених, яких утримує росія, про порушення прав цивільних, військових, а також про воєнні злочини, які скоює рф.
Омбудсменка з прав дитини Дар’я Герасимчук розповіла про незаконне вивезення російськими окупантами українських дітей та їх примусове всиновлення на території рф. Вона закликала долучитися до міжнародних зусиль із повернення дітей додому, до своїх родин.
Очільник Мінінфраструктури Олександр Кубраков поінформував китайську делегацію про зусилля України й партнерів — Туреччини та ООН — щодо продовження дії Чорноморської зернової ініціативи. А міністр енергетики Герман Галущенко та посол України в КНР Павло Рябікін розповіли про небезпеки у зв'язку із захопленням ЗАЕС.
Що відповіли у Китаї?
Міністерство закордонних справ Китаю після перемовин повідомило, що Лі Хуей на зустрічах пояснював позицію Китаю щодо «політичного вирішення української кризи».
«Панацеї для вирішення кризи немає, всі сторони повинні почати з себе, накопичити взаємну довіру, створити умови для припинення війни та мирних переговорів», — заявили там.
Китай заявив, що готовий сприяти міжнародній спільноті для «формування спільного знаменника» для розв'язання війни на основі свого «мирного плану», а також докладати власних зусиль, щоб зупинити війну, припинити вогонь і якомога швидше відновити мир.
МЗС Китаю вкотре заявило, що Китай «по-своєму відіграє конструктивну роль» у полегшенні гуманітарної ситуації та продовжуватиме надавати допомогу «в межах своїх можливостей».