До «Армії відновлення» долучилися вже майже 48 тисяч безробітних, які заробили 305 мільйонів гривень
Майже 48 тисяч безробітних залучені до виконання суспільно корисних робіт у межах проєкту «Армія відновлення» з моменту його старту восени 2022 року. За цей час вони заробили вже 305 мільйонів гривень.
Про це повідомляє Урядовий портал.
Як розповіла заступниця міністра економіки Тетяна Бережна, на сьогодні «Армія відновлення» працює вже у 19 регіонах. Нещодавно до нього долучилася Кіровоградська область.
Водночас лідером серед регіонів є Харківщина, де до виконання суспільно корисних робіт залучені понад 9 тисяч безробітних, зазначила Бережна.
Також серед найбільш активних учасників — Полтавщина (7037), Донеччина (5734), Чернігівщина (5152) та Київщина (5140).
У Міністерстві економіки пояснили, що види суспільно корисних робіт залежать від потреб конкретного регіону.
Керівництво областей визначає, які роботи необхідні в регіоні, і повідомляє про це в Центр зайнятості, який пропонує безробітним, що стоять на обліку, долучитися до «Армії відновлення».
З цими людьми укладається строковий трудовий договір на період виконання робіт. Оплата здійснюється відповідно до відпрацьованого часу розміром щонайменше 6700 грн у разі роботи протягом цілого місяця.
Про «Армію відновлення»
Люди, які з різних причин залишилися без роботи під час війни, можуть долучитись до «Армії відновлення» через виконання суспільно корисних робіт з відбудови країни. Оплата за такі роботи здійснюватиметься державою на рівні мінімальної зарплати, яка з жовтня 2022 року становить 6700 грн.
Зокрема, це може бути така робота:
- розбір завалів та відновлення будинків, пошкоджених унаслідок бойових дій;
- заготівля дров для військових і населення;
- розвантаження гуманітарної допомоги;
- укріплення дамб;
- розчищення автомобільних доріг від завалів;
- надання допомоги переселенцям, людям з інвалідністю, літнім людям.
А втім, це не означає, що людина, яка прийшла до центру зайнятості, одразу буде залучена до таких робіт. Перші 30 днів у статусі безробітного їй шукають роботу за спеціальністю. Тільки якщо за цей час людині не вдалося знайти роботу, їй запропонують долучитися до «Армії відновлення».