Дослідники заявили, що відкрили новий вид китів біля берегів Мексики. Чи дійсно це так ㅡ покаже ДНК-тест
Дослідники з природоохоронної організації заявили, що під час експедиції біля берегів Мексики помітили трьох раніше невідомих дзьоборилих китів.
Про це повідомляє організація Sea Shepherd Conservation Society.
17 листопада дослідники відправилися до островів Сан-Беніто, щоб дослідити вже відомий вид китів. У цей час вони помітили, як троє китів підійнялися на поверхню води, щоб набрати повітря.
Дослідники сфотографували китів і записали їхні голоси. Дзьоборилі кити, як і всі китоподібні, видають під водою чіткі акустичні сигнали. За цими звуками можна визначити, до якого виду належить кит, бо в кожного виду — звуки унікальні.
Після аналізу знімків експерти заявили, що будова зубів цих особин не схожа на будову зубів інших видів, а звуки, які вони видавали, — унікальні. Зрештою природоохоронна організація заявила про відкриття нового виду китів.
Науковці також узяли зразки води, де побачили трьох китів, для того, щоб виділити ДНК тварин. Цей аналіз покаже, чи справді дослідникам удалося відкрити новий вид, чи ні. Наразі відомо про 23 види дзьоборилих китів.
Попри те, що дьозоборилі кити виростають завдовжки 5 метрів, науковцям важко за ними спостерігати. Зазвичай ці тварини плавають і харчуються на глибині 900 метрів, лише іноді вони підіймаються на поверхню, щоб набрати повітря. На такій глибині кити можуть сховатися від косатки, яка полює на них.