Дослідження: Майже дві третини українців вважають, що журналісти мають бути присутні на засіданнях Ради

Майже дві третини громадян України хочуть, щоб журналісти були присутніми на засіданнях українського парламенту навіть під час воєнного стану, через який Верховна Рада працює в закритому режимі.

Такими є результати соціологічного опитування, яке провів фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Так, за присутність журналістів на засіданнях висловились близько 65% українців. Водночас не погоджуються з тезою про потребу допускати журналістів у Раду 11% опитаних.

Крім того, ще більш ніж половина українців (понад 57%) виступають за онлайн-трансляції засідань парламенту на телеканалі «Рада». Не згодні з цим близько 14% громадян.

Чому заборонені трансляції засідань?

Згідно з постановою Верховної Ради під час воєнного стану в Україні можуть обмежувати трансляції пленарних засідань парламенту в інтересах національної безпеки.

Утім, деякі народні депутати, зокрема Олексій Гончаренко від «Європейської солідарності», ведуть власні трансляції із зали засідань.

Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин в інтерв'ю для руху ЧЕСНО назвав це «викривленням інформаційного поля». На його думку, парламентарі у трансляціях розповідають і показують лише те, «що їм вигідно». Юрчишин зазначав, що редакцією каналу «Рада» плануватимуть, як покращити контент.

В іншому інтерв'ю для ЧЕСНО Юрчишин стверджував, що формат допуску журналістів до Верховної Ради шукатимуть, але це навряд чи дозволять до закінчення воєнного стану..

Більше про проведене опитування

Опитування проводив фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова на замовлення руху ЧЕСНО. Воно тривало з 8 по 15 грудня 2023 року.