ДПСУ про виїзд чиновників за кордон: відповідальність лежить також на посадовцях та їхніх керівниках

У рішенні про виїзд чиновників за кордон лише з поважних причин немає гендерного упередження, і правила діють однаково для жінок та чоловіків. Питання контролю покладається не лише на прикордонників, але й на самих посадовців та їхніх керівників.

Про це розповів прессекретар голови Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в етері єдиного телемарафону.

Він зазначив, що міністерства, центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, яких стосуються зміни щодо перетину кордону, мають у триденний термін надати до Адміністрації ДПСУсписок зазначених у постанові людей.

Демченко наголосив, що питання контролю покладається не лише на ДПСУ та її інспекторів безпосередньо на кордоні.

«Це і відповідальність тих посадових осіб, які підпадають під норми постанови, коли планують виїхати за кордон. Ну і, власне, їхніх керівників, які видають їм відпустку у виняткових випадках або відправляють у службове відрядження», — сказав Демченко.

Що за рішення?

23 січня президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО, за яким посадовцям на час воєнного стану можна виїжджати за межі України лише з поважних причин:

  • у службове відрядження;
  • коли посадовець є одиноким батьком/матір'ю та хоче відвідати чи супроводити дитину за кордон;
  • для лікування (за наявності листа від МОЗу і погодження з іноземною стороною; дозволяється супровід одного з членів сім’ї першого ступеня споріднення).

Це рішення стосується: членів Кабміну, керівника Апарату Верховної Ради, керівника Офісу президента, голови СБУ, секретаря РНБО, омбудсмена, глави Нацбанку та заступників вищеперерахованих, суддів, прокурорів, депутатів, глав РДА та представників інших держорганів.