ДР Конго хоче зробити офіційною жестову мову. Так німим людям гарантуватимуть доступ до державних послуг
Влада Демократичної Республіки Конго — країни в центральній Африці — готується визнати жестову мову офіційною. Вона стане п’ятою офіційною мовою в країні — разом із Одна з найпоширеніших мов групи банту на Африканському континенті, якою розмовляє від 50 до 100 мільйонів людейсуахілі, Мова групи банту, поширена в Демократичній Республіці Конго (головним чином на північному заході) і в Республіці Конголінґала, Одна з мов однойменного народу, що поширена на сході Демократичної Республіки Конголуба та Мова групи банту, поширена в центральній Африці, зокрема Республіці Конго та ДРК як офіційна мовакітуба.
Про це повідомляє BBC.
Як пояснила міністерка ДРК у справах людей з інвалідністю Ірен Есамбо, німі та глухонімі люди — це група, яка «тривалий час була маргіналізована через труднощі у спілкуванні».
У країні фіксували випадки, коли люди гинули від хвороб, тому що були не в змозі попрохати про допомогу в лікарні, або програвали суд, бо не могли пояснити свою позицію.
Тепер упродовж наступних 30 днів фахівці з жестової мови з різних провінцій країни зберуться й узгоджуватимуть єдиний підхід до викладання мови у школах.
Уряд ДР Конго планує зобов’язати школярів вивчати жестову мову, а також видати словник мови жестів.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я за 2012 рік, у Демократичній Республіці Конго приблизно два мільйони людей мають проблеми з мовленням чи слухом.
Наразі жестова мова визнана офіційною у понад 40 країнах світу, передусім у Європі. В Африці мову жестів визнали офіційною чотири країни: Кенія, Південна Африка, Уганда і Зімбабве.