Дрифт на Софійській площі: автогонець Red Bull розповів свою версію подій про створення реклами та прибирання

Професійний український дрифт—пілот Олександр Гринчук, який знімався в рекламі Red Bull на Софійській площі у Києві, розповів, що захід не тільки мав на меті просування бренду, а й був пов'язаний із Днем Незалежності України. Окрім того, за словами Гринчука, компанія планувала прибирати площу сама.

Про це він розповів на своєму YouTube-каналі.

Зокрема, за словами Гринчука, такі знімання, як на Софійській площі, починають рано, щоб створювати якомога менше незручностей для пішоходів і інших учасників руху.

Він розповів, що вже о 5 ранку приїхали машини з обладнанням та почалася підготовка до фільмування, а о 7:30 почався дрифт. За словами автогонця, «раз на годину» приїжджали патрулі поліції, яких викликали місцеві жителі, але «майже одразу ж їхали».

«Збираємо наше обладнання, і тут же заїжджає клінінгова компанія, яка мене дивує формулюванням, що чистити після нас сліди потрібно три доби. Ну, так зазвичай Red Bull і робить: приїхали, зафільмували ще один яскравий проєкт, прибрали за собою, ще один крутий проєкт завершено», ㅡ каже Гринчук.

Він заявив, що після цього переїхали на наступну локацію, а через три години у компанії почали «офігівати від виття, яке влаштували блогери та політикани» щодо пошкодження плитки на площі.

«На майданчик Nomotors до нас приїжджає поліція, яка каже: "Ми тут для охорони суспільного порядку". На питання, чи можемо ми покинути майданчик, нам відповідають негативно, обмежуючи наші права на пересування. Невеликим скандалом вдалося змусити поліцію працювати та опитати мене як свідка, але ще годин 6 вони не могли розібратися, чому вони не можуть нас відпустити», ㅡ зазначає автогонець.

Він також зазначив, що після публічного обговорення інциденту він став отримувати погрози та негативні повідомлення. Водночас, за словами Гринчука, подібні проєкти щодо дрифту вже створювалися в Одесі, Грузії, Казахстані, Азербайджані, Польщі тощо.

Софійська площа після знімання реклами, де авто дрифтували на великій швидкостіКМДА

Хто прибирав площу?

За словами Гринчука, клінінгова компанія все ж за 3 дні, які й обіцяла, прибрала всі сліди дрифту на площі, а «всі кому не ліньки повилазили порозмазувати залишки гуми по площі». Окрім того, він заявив, що площа була у поганому стані ще до того, як почалися знімання реклами.

Нам у коментарі представники Київської міської державної адміністрації зазначали, що прибиранням площі повністю займалася компанія, яка проводила знімання. Натомість комунальники вивозили сміття та підмітали площу «за планом», тобто виконували щоденну роботу.

Умова, що компанія сама за собою прибере, була зазначена у листі до КМДА, який, щоправда (за заявою КМДА), з якоїсь причини не відправили.

Нагадаємо, раніше громадська організація «Києве, мий» 11 серпня опублікувала відео прибирання площі. Нам у коментарі співзасновник організації Єлісей Ходоловський розповів, що це ініціатива самої команди й за цю роботу платити не будуть. Він також зазначав, що гума добре відмивалася з площі, але там були й некваліфіковані прибиральники, які розмазали бруд швабрами.

Що передувало?

На Софійській площі у Києві вранці 10 серпня проводили знімання, під час яких авто дрифтували. Київська влада заявила, що це була компанія Red Bull, яка не отримала дозволу на фільмування.

В одній з автівок, які брали участь у зніманні, була українська реперка Alyona Alyona. В Instagram вона заявила, що організатори запевнили її в наявності всіх необхідних дозволів від міської влади.

Нам у коментарі представники Red Bull зазначили, що просять вибачення у мешканців Києва та міської влади. Вони кажуть, що, на жаль, під час знімання «не дотрималися всіх необхідних процедур».

Яка відповідальність?

У поліції повідомили, що розпочали кримінальне провадження за фактом хуліганства. Санкція статті передбачає покарання у формі обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до чотирьох років. Окрім того, правоохоронці вилучили машини, які брали участь у фільмуванні.

Як зазначає прокуратура, правоохоронці встановили, що знімання на Софійській площі відбувалося без дозволу, а представники приватної компанії не зверталися по нього.

За попередніми підрахунками, орієнтовний розмір заподіяних збитків унаслідок пошкодження клінкерного покриття на площі становить приблизно 50 тисяч грн.