ДТЕК втратив половину генерації електроенергії внаслідок атаки 22 березня. Збитки оцінюють у майже €100 млн
Внаслідок російських ударів по енергоінфраструктурі 22 березня ДТЕК втратила 50% генераційних об'єктів електроенергії. Це була наймасовіша атака на об'єкти електропостачання за весь час повномасштабної війни.
Про це заявив генеральний директор YASNO Сергій Коваленко в етері національного телемарафону.
Він розповів, що росіяни цілили одразу по генерувальних та розподільчих об'єктах енергоінфраструктури. Окупанти уразили мережеві вузли «Укренерго».
За його словами, відновлення пошкоджених об'єктів займе «не день і не місяць», а їхній ремонт доведеться починати ще з гіршої позиції, ніж це було взимку 2022-2023 років.
Водночас голова «Укренерго» Володимир Кудрицький заявив, що збитки від ракетного удару оцінюють в 90-100 млн євро. Він також зазначив, що до такої атаки готувалися, зокрема формували склад обладнання та матеріалів і тренували персонал.
Кудрицький також розповів, що важливу роль зіграли інженерні укріплення на обʼєктах енергоінфраструктури, а за попередніми оцінками, без них пошкоджень могло бути вдвічі більше, а наслідки — ще серйознішими. Нині ж у регіонах, які найбільше постраждали, працюють 10 мобільних ремонтних бригад, фахівці експлуатаційного персоналу підстанцій і ліній та підрядні організації аби усунути наслідки атаки.
Більше про атаку
Уночі та зранку 22 березня росіяни завдали масованого удару по енергооб’єктах у низці регіонів України. Сили ППО збили 92 повітряні цілі зі 151. У Харкові внаслідок обстрілів була найскладніша ситуація — там росіяни намагалися уразити абсолютно всі енергооб’єкти, які живлять місто.
Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов розповідав, що окупанти випустили по обласному центру 22 ракети різного типу: керовані ракети С-300, балістичні ракети з ОТРК «Іскандер» та інші.
Також він закликав завчасно підготуватися до можливого повторного зникнення світла: зарядити павербанки, зробити запаси питної та технічної води, а також їжі.
Окрім Харкова, пошкодження об'єктів енергоінфраструктури зафіксували у Вінницькій, Івано-Франківській, Львівській, Хмельницькій, Запорізькій, Одеській, Дніпропетровській, Харківській областях. Там сталися аварійні відключення електроенергії, у деяких областях вводили графіки.