Два роки цей олень носив шину із кілограмами сміття на шиї. Нарешті його звільнили, хоч і довелося пожертвувати рогами
У американському штаті Колорадо служба охорони дикої природи звільнила оленя, який близько двох років тягався з автомобільною шиною на шиї. Разом з брудом та сміттям вона додавала кілограми ваги та муляла тварині. Після низки спроб її вдалося зрізати, хоч для цього і пожертвували рогами оленя.
Про це повідомили в управлінні парками та дикої природи Колорадо.
Уперше оленя із шиною на шиї помітили ще у липні 2019 року, під час патрулювання поблизу гори Еванс, що в окрузі Клір-Крик. Тоді служба охорони дикої природи встановила, що оленю близько двох років. Ймовірно, він застряг у шині, ще коли був дуже малим, до появи рогів, або взимку, коли олені їх скидають.
Однак просто зняти шину з шиї дикої тварини було важко, зважаючи на те, що олень був у стаді, яке лякалося людей від кожного поруху.
Протягом кілька останніх років олень з'являвся то тут, то там між сусідніми округами, а інколи (особливо взимку) зникав протягом тривалого проміжку часу.
Навесні служба охорони періодично отримувала повідомлення або бачила його в маленькому «холостяцькому» стаді.
У кінці травня та в червні 2021 року співробітники служби зробили чотири спроби наздогнати цього оленя, але марно. Втім у вересні та на початку жовтня його знову бачили біля містечка Пайн. Тоді було вирішено, що період спарювання оленів може зіграти на руку, тож треба спробувати спіймати тварину.
За тиждень співробітники охорони дикої природи чотири рази пробували приспати оленя і лише останній раз виявився успішним. Офіцер Доусон Свенсон, який полював на оленя, розповів що інструмент з транквілізатором має короткий радіус дії, тож враховуючи інших тварин та навколишнє середовище треба було чекати справді слушного моменту, щоб поцілити.
«Я кілька разів потрапляв у зону дії, проте інші олені чи гілки перекривали будь-які можливості. Лише незадовго до настання темряви все зійшлося і я зміг поцілити дротиком», ㅡ розповів він.
Оленя вагою понад 270 кілограмів приспали, але через його фізичний стан у період спарювання дія транквілізатора була недовгою. На допомогу викликали інших співробітників, які допомогли зрізати роги оленю і врешті зняти саму шину.
«Ми хотіли б зрізати шину і залишити роги, але ситуація була динамічною, і нам довелося просто зняти шину будь-яким можливим способом», ㅡ зазначили у службі.
Уся нижня частина шини була заповнена гілками та брудом, що додавало ваги. Однак рана на шиї оленя через майже два роки носіння шини була не такою страшною, які очікували працівники служби. Після операції оленю ввели препарат, який за кілька хвилин його розбудив.
В управлінні Колорадо зазначили, така ситуація ㅡ не дивина: співробітники служби бачили, як олені, лосі, ведмеді та інші дикі тварини заплутувалися у гойдалках, гамаках, одязі, декоративному чи святковому освітленні, кошиках для білизни, волейбольних сітках тощо.