Дві третини нападів на систему охорони здоров’я у світі цьогоріч сталися в Україні — ВООЗ
Всесвітня організація охорони здоров'я підтвердила 226 нападів на систему охорони здоров’я в Україні. Це по три напади щодня, починаючи з 24 лютого.
Про це заявив Європейський регіональний директор ВООЗ Ганс Клюге на брифінгу 17 травня.
Унаслідок цих нападів принаймні 75 людей загинули та 59 поранені.
Усього дві третини нападів на систему охорони здоров’я цього року, підтверджених ВООЗ у всьому світі, сталися в Україні. Клюге заявив, що ці напади не можна виправдати і їх треба розслідувати.
«Ніхто зі співробітників системи охорони здоров'я не повинен працювати на вістрі ножа. Але саме так працюють медсестри, медбрати, лікарі, водії швидкої допомоги та колектив медиків в Україні. Ви продовжуєте надавати послуги охорони здоров'я і підтримувати надію перед лицем неможливих страждань. Я вітаю вашу сміливість», — сказав він.
Яка ситуація у сфері охорони здоров'я?
За даними ВООЗ, наразі кожен третій пацієнт із хронічними захворюваннями має проблеми з доступом до ліків. Третина пацієнтів, хворих на туберкульоз, демонструє множинну резистентність до ліків. А охоплення вакцинами проти поліомієліту та кору залишається нижчою за рекомендований рівень у 95%.
Клюге заявив, що в Україні також необхідно масштабувати надання підтримки психічного здоров'я. За даними ВООЗ, кожен п'ятий у зонах конфліктів має високу ймовірність розвитку серйозних проблем психічного здоров'я. Понад 16 тисяч людей в Україні — з порушеннями від середнього до серйозного рівня, їм не вистачає необхідних ліків.
У ВООЗ заявили про занепокоєність через зростання рівня сексуального насильства та експлуатації в Україні, а також потенційну можливість спалаху холери на окупованих територіях, де пошкоджені або зруйновані структури водопостачання. У центрі ВООЗ у Дніпрі підготували вакцини.