Дві третини українців живуть на території із забрудненим повітрям. Це позначається на здоров'ї людей ㅡ Міндовкілля
Дві третини людей в Україні проживають на територіях із забрудненим атмосферним повітрям. Це впливає на здоров'я українців: у промислових регіонах загальний рівень захворюваності населення на 25—40% вищий.
Про це повідомив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
За даними міністерства, найбільш поширеними компонентами, які забруднюють повітря, є діоксид сірки, дрібнодисперсний пил, оксиди азоту у різних сполуках.
Забруднення повітря напряму впливає на здоров'я українців. Так, тривалість життя українців, особливо у промислових регіонах, на 10 років менше, ніж у європейців, каже Стрілець.
Попри це, за даними Міністерства захисту довкілля, лише третина промислових гігантів провели модернізацію за останні 10 років, хоча саме вони впливають найбільше впливають на забруднення повітря.
То що з цим робити?
Щоб розв'язати проблему, у міністерстві прагнуть ухвалення двох законопроєктів.
Проєкт закону №4167 про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності має відкрити шлях до модернізації технологій та, як кажуть у міністерстві, поступово зменшити промислове забруднення на 25% від рівня 2015 року.
А законопроєкт № 3091 про державний екологічний контроль має врегулювати систему нарахування збитків та стягнення за шкоду довкіллю.
Втім обидва проєкти наразі перебувають на розгляді комітетів Верховної Ради.
Що у нас зі станом повітря?
У жовтні 2020 року Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського опублікувала результати досліджень щодо рівня забруднення повітря в українських міст. Вчені встановили, що у містах Горішні Плавні, Ізмаїл та Світловодськ якість порівняно найкраща — там в атмосфері найменше шкідливих домішок. А от у Маріуполі, Кам’янському та Одесі — найгірше повітря серед українських міст.
Установа на основі даних гідрометеорологічної служби вирахувала індекс забрудненості атмосфери для 39 міст України. Індекс вираховується за шістьма пріоритетними забруднювальними домішками — формальдегідом, діоксидом азоту, фенолом, фтористим воднем, оксидом вуглецю та завислими речовинами.