Двоє засуджених японців судяться із владою. Вони вважають негуманним те, що про страту їм повідомлять за кілька годин

У Японії двоє засуджених до смертної кари подали позов проти влади країни. Вони хочуть оскаржити практику, згідно з якою про страту людей повідомляють за кілька годин до її виконання, і отримати 193,5 тисячі доларів компенсації.

Про це повідомляє The Japan Times.

Позов засуджених був зареєстрований в окружному суді міста Осака 4 листопада. Вони стверджують, що повідомлення про страту за кілька годин не дасть їм та іншим засудженим достатньо часу на оскарження, і вимагають змінити цю практику.

«Засуджені до страти живуть у страху, що кожен їхній день стане останнім у житті. Це украй негуманно. Японія тут дуже відстає від інших країн світу», — стверджує адвокат позивачів Ютака Уеда.

Юрист зазначає, що законодавство Японії ніяк не регулює час між повідомленням засудженого про страту й здійсненням страти. Аргумент влади про те, що це вберігає в’язнів від страждань перед їхньою смертю, він відкидає.

«За кордоном в’язням дають час обміркувати кінець свого життя і психологічно підготуватися [до страти]. Таке враження, наче Японія робить усе, щоб не дати нікому знати [про страту людей]», — каже Уеда.

Японія — одна з двох країн-членів Організації економічного співробітництва та розвитку (окрім США), де досі діє смертна кара. Її присуджують за тяжкі злочини, як-от убивство, і виконують шляхом повішання.

Правозахисники не перший рік критикують Японію за «жорстоке, нелюдське і таке, що принижує людську гідність», поводження із засудженими до страти. А втім, рівень підтримки смертної кари серед японців, за даними соцопитувань, перевищує 80%.

За даними міністерства юстиції Японії, наразі 112 засуджених очікують на виконання смертного вироку. При цьому страт у країні не відбувалося протягом останніх майже двох років.