Екс-главу податкової Верланова підозрюють у «кришуванні» конвертцентрів — СБУ
Служба безпеки підозрює колишнього очільника Державної податкової служби Сергія Верланова у «кришуванні» конвертаційних центрів.
Про це повідомляє прес-служба СБУ.
У відомстві кажуть, що до оборудки крім керівництва податкової також причетні глави територіальних управлінь відомства.
«Співробітники СБУ встановили, що протягом 2019-2020 років чиновники у змові з організаторами транзитно-конвертаційних груп створили схему із незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість», — йдеться у повідомленні.
Також СБУ каже про виявлення фактів несанкціонованого втручання у роботу електронних баз даних податкової, зокрема для внесення змін в алгоритми автоматичної перевірки податкових накладних.
«Дії посадовців призвели до ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, а також легалізації коштів, одержаних протиправним шляхом», — кажуть в СБУ.
Робота конвертцентрів полягає у проведенні фіктивних операцій купівлі-продажі між фіктивними фірмами, за допомогою чого вони отримують можливість на компенсацію від держави податку на додану вартість. Тобто, чим більше фіктивні фірми проводять операцій (лише на папері), тим більший у них податковий кредит, який вони потім вже конвертують у компенсацію ПДВ реальними грошима.
Зокрема такі центри шукають безхатченків або інших простих громадян, на яких записують фіктивні фірми.
Вже за президента Зеленського статтю про фіктивне підприємництво декриміналізували.
У межах порушеної кримінальної справи правоохоронці провели понад 100 обшуків у різних регіонах України за місцями роботи та проживання фігурантів.
З обшуком працівники СБУ прийшли і до колишнього очільника податкової Сергія Верланова. Водночас сам він хоче скасувати своє звільнення у суді.
Нагадаємо, на позачерговому засіданні 24 квітня Кабмін звільнив з посад очільника Державної митної служби Максима Нефьодова та главу Податкової служби Сергія Верланова. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що це зробили за поданням чинного міністра фінансів Сергія Марченка «у зв'язку зі зміною уряду». Згодом він сказав, що обидва звільнення пов'язані з рекордно низькими показниками надходжень до бюджету. Сам же Марченко заявив, що хоче, аби діяльність ексголів податкової та митниці розслідували правоохоронні органи.
24 квітня Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію, яка має розслідувати заяви колишнього міністра фінансів Ігоря Уманського про можливі корупційні ді посадових осіб Державної митної та податкової служб.
Сам Верланов назвав рішення про його звільнення політичним і подав заяву в прокуратуру на колишнього главу Мінфіну Ігоря Уманського, який раніше звинуватив податкову у масштабній корупції.