Екс-керівник «Омеги» дав свідчення у справі Майдану

Екс—керівник спецпідрозділу внутрішніх військ «Омега» Анатолій Стрельченко дав свідчення в справі масових розстрілів протестувальників 20 лютого 2014 року. Стрельченко виступав як свідок.

Про це повідомляє «5 канал».

Стрельченко заявив, що 20 лютого за кілька хвилин до 12 години він разом з 60 спецпризначенцями прибув на вулицю Інститутську.

Та додав, що йому видали письмовий дозвіл на використання вогнепальної зброї та наказали посилити охорону урядового кварталу, аби не допустити туди протестувальників.

Координувався Стрельченко, за його ж словами, з екс-командиром «Беркуту» Дмитром Садовником (яких нині переховується в Росії, вказує «5 канал») і колишнім заступником командира київського спецпідрозділу «Беркут», підполковником міліції Олегом Янішевським (нині є одним з 5 обвинувачених у масових вбивствах)

Під час досудового розслідування Стрельченко ідентифікував Янішевського на роздруківках з відео. Утім на засіданні він його «начебто не впізнав», зазначає «5 канал».

Прокурор ГПУ Яніс Сімов зазначив, що Стрельченко підтвердив свої свідчення щодо «впізнаваності людини в синій формі» (яка знаходилася на бетонній барикаді) як Янішевського.

«Із ним разом вдень, о 12:30, вони разом із Садовником спілкувалися щодо тієї операції, яка здійснювалася на бетонній барикаді», — сказав прокурор.

Адвокатка родин Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська на своїй сторінці у Facebook вказала, що Стрельченко також розповів про отримання розпорядження на пробиття барикади в напрямку Майдану Незалежності по вул. Хрещатик. А ще, доповідав про недоцільність використання для цього бронетранспортера.

Засідання 25 квітня Закревська назвала одним з «найважливіших і найінформативніших засідань у справі вбивств 20.02.2014 на Інститутській».

Зазначимо, 19 лютого начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що Генеральна прокуратура повідомила про підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 людям.

Також у листопаді минулого року Горбатюк заявив, що більша частина з 4700 злочинів проти учасників Революції Гідності сукупно у всіх містах України вже розкрита.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).