Ексдепутат Микитась, підозрюваний у хабарництві, вийшов із СІЗО на 6 днів — ЦПК
Суд дозволив колишньому народному депутатові Максиму Микитасю виїхати до Івано—Франківської та Львівської областей за сімейними обставинами на період з 2 по 7 серпня. Його підозрюють у хабарництві та утримують під вартою з жовтня 2022 року.
Про це повідомляє «Центр протидії корупції».
За даними організації, Микитась вийшов із СІЗО ще декілька днів тому, а гроші внесли минулих вихідних (15-16 липня)
Сталося це після того, як 11 липня Вищий антикорупційний суд (ВАКС) продовжив Микитасю строк тримання під вартою до 8 вересня, але зменшив заставу із 40 до 20 млн грн.
У ЦПК розповіли, що 21 липня у ВАКС відбулося чергове засідання у справі Микитася, але вже без працівників конвою. Наприкінці засідання колишній депутат попросив суддів дозволити йому з 2 по 7 серпня поїхати на Івано-Франківщину та Львівщину за сімейними обставинами.
Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) не заперечував, але тільки в тому разі, якщо це не перешкодить судовому розгляду. У результаті судді протокольною ухвалою дали дозвіл Микитасю покинути Київ на шість днів.
Наступне засідання у цій справі призначене на 4 серпня. Обвинувачений обіцяв взяти участь у засіданні через відеозв'язок, а 7 серпня вже прибути на засідання в приміщення суду.
Що за справа?
Правоохоронці підозрюють колишнього народного депутата Максима Микитася у спробі підкупити мера Дніпра за 22 мільйони євро. Це одна з рекордних сум пропонованої неправомірної вигоди, зафіксованої правоохоронцями в Україні.
За даними слідства, у жовтні 2022 року Микитась запропонував меру Дніпра Борису Філатову неправомірну вигоду за укладення з підконтрольними йому компаніями контракту з будівництва метрополітену в Дніпрі поза конкурсом.
Гроші він обіцяв надавати частинами впродовж дії проєкту — до 2027 року. «Лояльність» мера ексдепутат оцінив у 10% від вартості проєкту (220 млн євро), що становить відповідно 22 млн євро.
Правоохоронці почали розслідування за заявою Бориса Філатова. Микитася затримали та повідомили йому про підозру за Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі, якщо неправомірна вигода надавалася службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище, або вчинені організованою групою осіб чи її учасникомч. 4 ст. 369 КК України. Санкція цієї статті передбачає ув'язнення від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.
Що відомо про Микитася?
У 2010-2016 роках він був президентом державної будівельної корпорації «Укрбуд». А з 2014 до 2015 року — депутатом Київської міської ради, заступником голови комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування.
Народним депутатом Максим Микитась був у 8-му скликанні Верховної Ради (2014-2019 роки), обраний 2016 року на проміжних виборах як безпартійний самовисуванець.
2019 року Микитасю повідомили про підозру в заволодінні майном Нацгвардії на суму понад 81 млн гривень. 2020 року Микитась пішов на угоду зі слідством за цією справою і його звільнили з-під варти. У межах цієї справи Микитась також отримав підозру за підроблений висновок судового експерта з оцінкою реальної ринкової вартості об’єктів нерухомості. Наразі цю справу слухають у суді.
Окрім того, Микитася підозрювали у викраденні його колишнього юриста Олега Мірошниченка та вимаганні 800 тисяч доларів США.