Ексдепутата Шепелева засудили до 7 років ув’язнення за хабар та втечу з-під варти
Деснянський районний суд Києва визнав колишнього народного депутата Олександра Шепелева винним у наданні неправомірної вигоди та втечі з—під варти 6 років тому.
Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора, не називаючи прізвища депутата.
Про те, що йдеться саме про Олександра Шепелева, пише «Судовий репортер» із посиланням на вирок суду від 7 серпня.
Слідство встановило, що обвинувачений упродовж червня-липня 2014 року двічі давав хабар інспектору Київського слідчого ізолятору, який виконував обов’язки начальника варти. За це депутат отримував можливість користуватися телефоном, чим організовував собі втечу з-під варти.
Відтак, за змовою з іншими людьми, у тому числі вартовийконвоїрами СІЗО, він втік з Київської міської лікарні швидкої медичної допомоги.
Тепер його засудили до 7 років позбавлення волі зі штрафом 8 500 грн та з конфіскацією всього майна.
Наразі ексдепутат перебуває під вартою, доки вирок не набув чинності.
Чому депутат перебував у СІЗО?
Шепелев був народним депутатом V-VI скликання спочатку від «Блоку Юлії Тимошенко», а потім перейшов до «Партії регіонів».
У грудні 2012-го Шепелева оголосили у міжнародний розшук як підозрюваного у низці злочинів, у тому числі щодо заволодіння коштами «Родовід банку» і організації замаху на вбивство колишнього власника цього банку Сергія Дядечка.
Вже наступного року його затримали в Угорщині й екстрадували в Україну. Печерський суд помістив його під варту.
У червні 2014-го через необхідність отримання лікування він утримувався у приміщенні столичної лікарні, де його охорону цілодобово здійснювали працівники Київського слідчого ізолятора.
Незадовго до цього Шепелеву повідомили про закінчення досудового розслідування й відкрили матеріали справи. Розуміючи, що незабаром справа піде в суді і йому загрожує тюремне покарання, Шепелев, за версією обвинувачення, вирішив втекти.
Наразі це перший вирок Шепелеву. У Святошинському, Дарницькому, Києво-Святошинському і Шевченківському судах розглядаються також інші справи Шепелева щодо розтрати коштів «Родовід Банку», організації двох замахів на вбивство банкіра Дядечка, замовлення умисного вбивства банкіра Сергія Кириченка у 2003 році й вбивства у 2006 році полковника Романа Єрохіна.
Чи визнає він себе винним?
Винним він себе не вважає. Каже, що у 2009 році під час перевірки «Родовідбанку» він познайомився зі співзасновником банку Сергієм Дядечком. Останній просив примирити його з Тимошенко.
Після закінчення повноважень народного депутата він нібито з дітьми і дружиною перебував в Європі. Наступного дня до будинку, де залишалася його старша дочка і охорона, увірвалися працівники МВС України.
Пізніше, каже, він спілкувався з Дядечком, який запитував у нього, навіщо той замовив його вбивство. Шепелев вважає, що до замаху на Дядечка причетна інша людина.
Вночі на 6 липня 2014 конвоїр начебто розбудив його і сказав, що є термінова команда про повернення до медчастини СІЗО і пристебнув його наручниками до своєї правої руки, вивів на сходовий майданчик, сходами вони спустились на перший поверх.
На вулиці їх нібито чекав темний позашляховик. Машина виїхала за місто. Там конвоїр сказав Шепелеву, що повинен був його отруїти і дав мобільниий телефону, яким він зв’язався зі знайомими, які вивезли його за кордон. Через 7-10 днів після приїзду до Москви Шепелев з адвокатами подав заяви до прокуратури, слідчого комітету, в яких повідомили про те, що з ним сталося.
А що з цим конвоїром?
Конвоїр Олег Бондаренко, який у 2014 році вивів Шепелева з лікарні, до сьогодні значиться у загальнонаціональному розшуку. За версією слідства, за кермом машини, якою втікача везли з лікарні, був двоюрідний брат Шепелева — Олександр Панченко, який також розшукується правоохоронцями й кілька років тому також був у розшуку Інтерполу.
Колишній інспектор СІЗО у 2014 році уклав з прокурором угоду про визнання винуватості в отриманні неправомірної вигоди від Шепелева. Суд призначив йому 2 роки позбавлення волі із забороною обіймати посади у правоохоронних органах на 2 роки. Його звільнили від тюремного покарання з іспитовим строком.