Ексглава «Нафтогазу» Коболєв не вніс застави у справі про мільйонні премії — САП

Колишній голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв не вніс застави у 229,248 мільйона гривень, яку йому призначив суд у справі про виплату премій на 10 млн доларів.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

1 березня Апеляційна палата Вищого антикорсуду застосувала до Коболєва запобіжний захід — заставу. Відповідно до рішення суду, він мав внести гроші протягом 5 днів із моменту проголошення рішення, тобто до 6 березня, та зобов’язувався повідомити про це детектива/прокурора.

Проте станом на 7 березня інформація про внесення застави так і не надійшла до органу досудового розслідування, заявляє САП.

Водночас у прокуратурі наголошують, що наразі суд за цією справою жодних рахунків Коболєва не арештовував, з боку САП та НАБУ також відсутні будь-які ініціативи щодо блокування рахунків.

А втім, Коболєв заперечує. У Facebook він опублікував скриншот SMS-повідомлень, де вказується про «арешт рахунку на підставі постанови виконавчої служби».

«Отримав ці SMS прямо перед Новим роком, відразу після того, як сказав декільком моїм візаві в Києві, що після новорічних свят приїду говорити про гроші від західних партнерів на відновлення України. САП звичайно ж зараз скаже: "Ой, це не ми". А хто? І чому? І на яких підставах? Бо мені досі офіційної відповіді не надали», — пише Коболєв.

Що передувало?

19 січня правоохоронці повідомили про підозру колишньому голові правління НАК «Нафтогаз України» Андрію Коболєву, заявивши, що він зловживав службовим становищем та забезпечив собі виплату премій майже на 261 млн грн (еквівалент 10 млн доларів). Коболєву закидають привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групоюч. 5 ст. 191 КК України, яка передбачає від 7 до 12 років за ґратами.

За даними слідства, Коболєв 2018 року ініціював розгляд Наглядовою радою «Нафтогазу» питання про погодження виплати премії працівникам, включно з членами правління. Пізніше він підготував зміни та доповнення до подання щодо виплати премії за екстраординарні досягнення, визначивши собі розмір премії в 10 млн доларів.

Ця сума суттєво перевищувала нормативно визначені розміри таких виплат (37,48 млн грн). За ті самі досягнення у 2017-му Коболєву виплатили премію у 12,49 млн грн.

Слідчі зазначають, що він приховав від членів Комітету з призначень та винагород і Наглядової ради компанії інформацію про те, що для керівників підприємств, заснованих на держвласності, встановлено граничні розміри преміювання — не більш як 36 посадових окладів на рік.

У САП заявили, що протягом 2018-2021 років службовці «Нафтогазу» не сприяли розслідуванню та ховали від слідства документи й матеріали компанії, необхідні для встановлення обставин вчинення злочину.

Прокурор просив застосувати до Коболєва запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави розміром 365 млн грн. ВАКС відмовив, але апеляція призначила Коболєву майже 230 млн грн застави.