Експосадовиця Мін'юсту надала довідку з помилками від імені МВС росії, що вона не є громадянкою рф
Колишня чиновниця Міністерства юстиції Марина Прилуцька надала суду довідку від Міністерства внутрішніх справ росії, що вона не є громадянкою росії. У Мін'юсті підозрюють, що документ підроблений.
Про це йдеться у повідомленні Мін'юсту.
Міністерство не називає імені колишньої посадовиці, проте з деталей випливає, що йдеться про Марину Прилуцьку.
Як зазначається, адвокати ексчиновниці надали довідку від Головного управління МВС рф у місті Москва про те, що інформація про наявність у неї громадянства рф відсутня, а серед зареєстрованих на території росії вона не значиться.
Цей документ складений російською мовою. Але у ньому є граматичні помилки, що «викликає сумніви щодо його справжності».
Наприклад, в одному з випадків неправильно застосовано відмінок міста Москва «..по г. Москва» (водночас у бланку правильно зазначено — «ГУ МВД россии по г. Москве»), а слово «значиться» написано з м’яким знаком.
Окрім цього, Мін'юст підкреслив, що із часу направлення адвокатського запиту до отримання відповіді з рф минуло всього 9 днів.
У Мін'юсті кажуть, що знайшли й інші ознаки, які свідчать про несправжність документа. Але докладно про позицію міністерства його юридична команда повідомить уже на засіданні суду 19 березня.
Про що йдеться?
У 2021 році Мін'юст звільнив Марину Прилуцьку, яка тоді обіймала посаду заступниці начальника Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції — начальниці Управління забезпечення примусового виконання рішень у Київській області.
Звільнити Прилуцьку вирішили, оскільки Служба безпеки України знайшла в неї громадянство росії, як випливає із судових документів.
Цю посаду Прилуцька обіймала з 2019 року, а загалом із 2003 року працювала на посадах в органах Державної виконавчої служби України.
Інформацію про те, що вона має громадянство рф, подали батьки її колишнього чоловіка. Згідно з матеріалами суду, вони направили заяви із фотокопією паспорта рф на адресу Офісу президента України. СБУ перевірило цю інформацію через онлайн-сервіс Міністерства внутрішніх справ рф.
СБУ також установило, що в березні 2014 року посадовиця їздила у Крим для реєстрації місця проживання. А після тимчасової окупації півострова, у травні, поїхала повторно та на підставі раніше зробленої прописки отримала паспорт рф. Окрім того, у листі СБУ зазначається, що під час перебування Криму жінка мала контакти зі співробітниками ФСБ рф.
Як зазначається у матеріалах справи, СБУ неодноразово намагалося опитати посадовицю з використанням поліграфа, але вона цього уникала.
Звільнена посадовиця подала до суду з вимогою поновити її на посаді та стягнути середню зарплату за час вимушеного прогулу. Суди першої та апеляційної інстанцій відмовили їй.
Утім у січні 2024 року Верховний Суд скасував постанову суду нижчої інстанції та направив справу на ще один розгляд в апеляції. У Мін'юсті зауважили, що таке рішення Верховного Суду відкрило шлях для повернення Прилуцької на посаду, й у відомстві цьому «протистоятимуть».
Тож наразі справу про поновлення на посаді ексчиновниці повторно розглядає Шостий апеляційний адміністративний суд.