Електроенергія для українців не здорожчає до початку осені. Кабмін залишив фіксований тариф
Кабінет міністрів продовжив до 31 серпня дію постанови про покладення спеціальних обов'язків (ПСО) на учасників ринку електричної енергії. До початку осені ціна на електроенергію для населення залишатиметься на рівні 1,68 гривні за кВт—год.
Рішення ухвалили на засіданні 28 липня.
«Разом із усіма зацікавленими сторонами ми працюємо над тим, аби збалансувати ринок електроенергії та водночас залишити ціни для переважної більшості українців без жодних підвищень», — пояснив рішення уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Президент Володимир Зеленський 28 липня заявив, що Рада нацбезпеки та оборони на найближчому засіданні розгляне питання тарифів для населення. За його словами, влада повинна гарантувати, що ціни на електроенергію не зростуть.
«Моє ставлення дуже просте: сьогодні 1,68 грн (тариф за 1 кВт-год — ред.). Вважаю, що в нас є прошарок населення, який не може собі дозволити платити навіть 1,68 грн. І тому РНБО розглядатиме також це питання й можливості зменшення цін на електроенергію для таких окремих верств населення», — повідомив Зеленський.
Чому ціни фіксовані?
З 1 січня 2021 року в Україні перестав працювати пільговий тариф на електроенергію. Відтоді вартість розраховується за єдиною ціною — 1,68 гривні за кВт/год. В уряді тоді пояснили, що без цього ціна на електроенергію зросла б до 3,30 гривні за кВт-год.
А втім, зростання тарифу все-таки відбулося, бо уряд скасував пільговий тариф за перші 100 кВт-год, який становив 90 копійок. Тобто якщо раніше ви сплачували за перші 100 кВт-год за тарифом 90 копійок (загалом виходило 90 гривень), то з 1 січня за ці 100 кВт-год довелося платити за єдиним тарифом — 168 гривень, тобто на 78 гривень дорожче.
Фіксовану ціну в 1,68 гривні уряд постійно продовжував — у квітні й червні цього року.