«Енергоатом» розробить нову програму захисту своїх об'єктів з огляду на досвід агресії рф

«Енергоатом» розробить нову програму захисту для підвищення обороноздатності ядерних об'єктів України з огляду на досвід повномасштабної військової агресії з боку росії.

Про це сказав голова компанії Петро Котін в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

Зокрема, для покращення фізичного захисту ядерних об’єктів планують додати ППО та протитанковий захист. Першочергові заходи «Енергоатом» реалізовуватиме власним коштом. Але у перспективі будуть розроблені урядові програми підсилення захисту не лише ядерних, а й інших стратегічних об’єктів.

Котін заявив, що механізми захисту ядерних об'єктів України не були розраховані на безпрецедентну атаку російських окупантів. Ба більше, ніхто ніколи навіть не уявляв, що таке може статися.

«Це сталося вперше в історії, коли така розвинена в ядерному плані країна зазнала такої агресії. Це акт ядерного тероризму, коли вони обстрілювали наші ядерні об'єкти. Такого ніколи не було, і ніхто не розраховував на те, що це могло статися», — сказав Котін.

Нагадаємо, російські окупанти ще 24 лютого захопили Чорнобильську АЕС, узявши працівників станції в заручники. Усередині станції перебували приблизно 500 російських солдатів та 50 одиниць важкої техніки. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, працівників станції катували.

Зміна працівників ЧАЕС у полоні провела на робочих місцях орієнтовно 600 годин, героїчно продовжуючи виконувати свої професійні обовʼязки та підтримувати належний рівень безпеки. Лише надвечір 20 березня вдалося провести часткову ротацію персоналу Чорнобильської АЕС та евакуювати людей, які перебували на території окупованої станції.

Увечері 31 березня стало відомо, що російсько-окупаційні війська пішли з майданчика ЧАЕС. Перед цим окупанти склали «акт» про те, що станцію «охороняли» і з боку адміністрації претензій до нацгвардії рф немає.

Окрім того, російські окупанти ввечері 3 березня почали стріляти по одному з енергоблоків Запорізької атомної електростанції, там виникла пожежа. Підрозділи ДСНС не допускали до гасіння. Голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія розповів, що на захоплених ядерних об'єктах керують так звані кадирівці.

Прокуратура кваліфікувала захоплення росією ЧАЕС та ЗАЕС як екоцид. Генпрокурорка Ірина Венедіктова наголосила, що захоплення АЕС має загрозу ядерного вибуху: «Це могла бути друга Чорнобильська катастрофа, але з удесятеро гіршими наслідками. російське населення також постраждало б, але це здалося незначним для агресора».