Ердоган поїде на перемовини з путіним до рф, хоча раніше планувалося навпаки — турецькі ЗМІ
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган може поїхати до росії, щоб провести переговори з її очільником володимиром путіним. Раніше зустріч лідерів двох країн щодо «зернової ініціативи» мала відбутися в Туреччині.
Про це пише газета Yeni Safak із посиланням на джерела адміністрації турецького президента.
За інформацією співрозмовників видання, майбутній візит Ердогана «має критичне значення» для досягнення угоди. Водночас наголошується, що Анкара не підтримує відновлення експорту зерна морем без росії.
Окрім того, Yeni Safak пише про запланований візит до України головного радника президента Акіфа Чагатая Кіліча.
Нагадаємо, Ердоган розглядає можливість проведення зустрічі з президентом рф у вересні. Турецький лідер також оголосив, що найближчим часом на перемовини до росії може поїхати міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан.
Зрив «зернової угоди»
17 липня росія офіційно виступила проти продовження «зернової угоди». Президент Володимир Зеленський повідомив, що власники кораблів готові продовжувати постачання без росії. Він надіслав листи турецькому лідерові Реджепу Таїпу Ердогану та генсеку ООН із пропозицією продовжити роботу «зернової угоди» або її аналога в тристоронньому форматі.
Згодом Міноборони росії заявило, що у зв'язку з припиненням «зернової ініціативи» окупанти з 20 липня будуть розглядати всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря до українських портів, як «потенційні перевізники вантажів військового призначення».
Українське Міноборони дало дзеркальну відповідь: заявило, що всі судна, які рухаються до морських портів рф і тимчасово окупованих українських портів, розглядатимуться як перевізники воєнних вантажів «з усіма відповідними ризиками».
Президент росії володимир путін зібрав саміт з африканськими лідерами, де пообіцяв замінити українське зерно, поставити Буркіна-Фасо, Зімбабве, Малі, Сомалі, ЦАР та Еритреї по 25-50 тисяч тонн зерна та забезпечити безплатне доставлення. А втім, представники Африканського Союзу закликали відновити «зернову угоду», яка дозволяла експортувати українську продукцію морем.