Ердоган: Україна та росія майже домовилися щодо 4 з 6 пунктів переговорного процесу (ДОПОВНЕНО)
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган вважає, що росія та Україна близькі до консенсусу щодо чотирьох із шести пунктів переговорного процесу. Зокрема щодо статусу російської мови та вступу в НАТО.
Про це він сказав журналістам 25 березня після повернення з Брюсселю, де брав участь у саміті НАТО, передає Anadolu.
«Перший пункт стосується вступу України до НАТО. Спочатку Україна наполягала на членстві в Альянсі, але згодом Зеленський почав заявляти про можливість відмови. Інший пункт стосується прийняття російської мови в Україні як офіційної. Зеленський погодився з цим», — сказав Ердоган.
Про що саме йдеться в контексті «прийняття російської мови як офіційної», він не пояснив.
Також, за словами Ердогана, ще одним переговорним пунктом є заяви рф про «демілітаризацію».
«Звичайно, Україна — це держава, тому про прийняття роззброєння від А до Я не йдеться. Але й із цього питання незрозумілих аспектів немає. Тобто українська сторона заявила, що може піти на певні поступки і з цього питання. Четвертий пункт переговорів стосується колективної безпеки. Україна продемонструвала позитивний підхід і щодо цього», — продовжив Ердоган.
Водночас він додав, що Україна не збирається йти на територіальні поступки щодо Криму та Донбасу. Ердоган підкреслив, що Туреччина одразу чітко виступала проти окупації півострова росією.
Доповнено о 16:48. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба спростував заяву Ердогана. Міністр наголосив, що немає жодного консенсусу з росією щодо згаданих Ердоганом чотирьох пунктів. Зокрема, єдиною державною мовою в Україні є і буде українська, переконує глава МЗС.
«Та й загалом класифікація ключових тем переговорів на чотири або іншу кількість пунктів є некоректною. У підгрупах делегацій одночасно обговорюється багато різних питань», — написав міністр.
Нагадаємо, що 10 березня в Анталії за сприяння Туреччини міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів з російським міністром закордонних справ сергієм лавровим переговори. Це була перша зустріч на урядовому рівні від початку повномасштабної війни росії проти України. Але ні про що конкретне домовитися не вдалося.
Водночас майже з першого дня повномасштабного вторгнення рф українська делегація веде перемовини з російською.