Фабрика червоних ліхтарів: як у Китаї готуються до Нового року та Свята весни

Китайські червоні ліхтарики ніде у світі не дивина. Вони давно полонили країни Європи та Північної Америки, ними завішані китайські ресторани чи місцеві «Чайна-тауни». Але у самому Китаї ця річ несе набагато сильніший філософський сенс — ліхтарі символізують багатство, процвітання та успіх.
Китайський новий рік святкують два тижні за місячним календарем. А закінчується усе Святом ліхтарів. У ці дні їх можна зустріти в країні на кожному кроці. Цій традиції вже понад дві тисяч років, з нею пов'язано чимало легенд.
У невеликому селищі Тунтоу китайської східної провінції Хебей розташована одна з найвідоміших старих майстерень ліхтарів. Знайти її не складно — зовні її видає величезний металевий ліхтар, а всередині щодня панує святкова атмосфера. Для непідготовлених очей — рябить. Але самі робітники давно звикли. Тут майструють абажури для ліхтарів, виготовлення одного такого абажуру у досвідченого працівника займає 5-10 хвилин.
Попри епоху високих технологій, у цьому цеху все виготовляють вручну, за виключенням корпусу ліхтаря, який роблять попередньо на фабриці. Готовий абажур одягають на каркас. За день можуть виготовити до тисячі ліхтарів різних розмірів. Спеціально підбирають якісний матеріал, щоб ліхтарик вийшов гарним та служив не один рік тим, хто його потім придбає у крамниці.Ліхтарі таокж повинні бути міцними і витримувати сильний вітер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Скандал із китайською компанією Huawei: шпигунська історія та порушення санкцій
У період новорічних святкувань навіть найбільш сучасні китайські мегаполіси перетворюються на «старомодні» міста із червоними ліхтариками, схожий вигляд вони мали дві тисячі років тому. Китайці жартують, що інколи можна так задивитися на ліхтарі в Новий рік, що й забути скуштувати «юаньсяо» — кульки з рисового борошна з різною начинкою з цукру, масла, волоських горіхів, якими традиційно частують на Свято ліхтарів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ У світі китайського майнінгу біткоїнів