Facebook розробляє штучний інтелект, який бачитиме світ вашими очима. Щоб натренувати його, зібрали тисячі годин відео

Підрозділ Facebook, який займається штучним інтелектом, працює над проєктом, який дозволить ШІ сприймати світ очима людини, тобто від першої особи. Ймовірно, колись він через окуляри доповненої реальності зможе допомагати людям у щоденних справах.

Про це повідомили на сайті Facebook.

До масштабного проєкту під назвою Ego4D залучили 13 університетів та лабораторій. Вони зібрали понад 2 200 годин відео, зняті від першої особи, де понад 700 учасників з 9 країн займаються своїм повсякденним життям.

Цей величезний пакет даних використають для того, щоб натренувати штучний інтелект приймати світ більш «егоцентрично».

Зазвичай, ШІ тренують за допомогою фото та відео, знятих від третьої особи. Але у Facebook хочуть, щоб нове покоління ШІ сприймало світ з точки зору людини.

«Штучний інтелект, який розуміє світ з цієї точки зору, може відкрити нову еру захопливих вражень, оскільки такі пристрої, як окуляри доповненої реальності (AR) та гарнітури віртуальної реальності (VR) стають такими ж корисними у повсякденному житті, як і смартфони», ㅡ кажуть у Facebook.

Наразі для ШІ розробили 5 базових завдань, зокрема щодо:

  • епізодичної пам'яті, яка, наприклад, зможе допомогти користувачу згадати де той залишив ключі;
  • прогнозування, яке підказуватиме, що робити далі (корисно під час приготування страв);
  • маніпуляцій руками та предметами ㅡ цей інструмент розглядаюсь для здобуття якихось практичних навичок. У Facebook прогнозують, що так, наприклад, можна буде навчитися грати на барабанах;
  • розпізнавання мовця, яке допоможе запам'ятати хто, що та коли сказав;
  • соціальної взаємодії ㅡ у Facebook як приклад наводять запит: «Допоможи краще почути співрозмовника у галасі»;

Для корпорації Facebook, яка до речі володіє Oculus VR, така новація здається логічним продовженням роботи з віртуальною реальністю. У минулому компанія вже впроваджувала ті чи інші інструменти і в соцмережу. Наприклад, коли з'явилася функція створення 3D-фото зі звичайних знімків.

Втім, як зазначає The Verge, експерти з питань конфіденційності вже стурбовані тим, як окуляри AR для Facebook дозволяють власникам таємно записувати людей. А нові анонсовані можливості ШІ тільки поглиблюють занепокоєність. Так, компанія не зазначала, чи можна буде видаляти аудіо та відео записи людей, які не хочуть, щоб їх знімали.

А на запитання видання у Facebook відповіли, що очікують запровадження гарантій конфіденційності із розвитком проєкту.

«Ми очікуємо, що в міру того, як компанії використовуватимуть цей набір даних та контрольний орієнтир для розробки комерційних додатків, вони будуть розробляти запобіжні заходи для них», ㅡ зазначили у Facebook.

Наприклад, кажуть у компанії, перш ніж окуляри AR зможуть «покращити» чийсь голос у галасі, може бути встановлений протокол, за яким вони проситимуть дозволу у пристрою іншої людини, щоб вони могли сприймати звуки лише від співрозмовника або людей у безпосередній близькості. Утім, поки що такі запобіжні заходи є лише гіпотетичними.