ФБР закликало спортсменів користуватися на Олімпіаді у Пекіні тимчасовими телефонами. У чому річ?

Федеральне бюро розслідувань США закликало спортсменів, які поїдуть на зимові Олімпійські ігри—2022 у Пекіні, залишати свої телефони вдома й використовувати тимчасові.

Про це повідомляє ABC News.

ФБР попередило олімпійців про популярні методи хакерських атак через шкідливе програмне забезпечення, підробку електронної пошти, фішинг та використання підроблених вебсайтів і потокових сервісів, які мають вигляд офіційних сервісів Олімпіади.

За даними бюро, під час Олімпійських ігор-2020 в Токіо було зафіксовано понад 450 мільйонів спроб кіберінцидентів, «хоча жодна не була успішною через заходи кібербезпеки».

Хоча ФБР заявило, що наразі не має інформації про якусь конкретну кіберзагрозу на Олімпіаді, американських спортсменів та партнерів США закликають залишатися пильними та «підтримувати найкращі методи роботи у своїх мережах і цифрових середовищах».

Наразі ФБР пропонує користуватися в Китаї тимчасовими телефонами. Це ж радять Національні олімпійські комітети деяких західних країн.

Кібербезпека на Олімпіаді

Нагадаємо, раніше група Citizen Lab, яка спеціалізується з досліджень із кібербезпеки у сфері прав людини, заявила про серйозні недоліки щодо безпеки та цензуру в китайському застосунку My2022, яким мають користуватися всі учасники зимових Олімпійських ігор у Пекіні.

За допомогою нього організатори Олімпіади планують відстежувати дані про здоров'я людей. Застосунок багатофункціональний: його можна використовувати для подання необхідної медінформації, паспортних даних, історії подорожей для тих, хто приїхав із-за кордону, а також для отримання новин про Олімпіаду, погоду, листуватися у текстовому та голосовому чаті, пересилати файли тощо.

Та, за даними кіберфахівців, він має вразливості щодо безпеки, що може призвести до витоку персональних даних користувачів, а у сам додаток вшита цензура ㅡ файл із майже 2,5 тисячі «заборонених» слів. Йдеться про лайливі вислови, імена китайських лідерів та урядових установ, а також «політично чутливі» слова, наприклад посилання на вбивство продемократичних демонстрантів на площі Тяньаньмень у 1989 році та заборонену в Китаї релігійну групу «Фалуньгун».