Франція готує для України нові САУ Caesar. Їх можуть узяти із замовлення, призначеного для Данії — ЗМІ
Франція готує для передання Україні ще низку самохідних артилерійських установок (САУ) Caesar. Обладнання можуть виділити із замовлення, призначеного для Данії.
Про це пише Le Monde.
За даними видання, наразі тривають технічні обговорення, а сама операція є предметом політичної угоди між урядами трьох країн. Очікується, що постачання САУ Caesar буде предметом тривалих переговорів. Сама операція є «безпрецедентною та складною» для французької влади, вказує Le Monde.
Йдеться про постачання від 6 до 12 гаубиць із замовлення, яке спочатку призначалося для Данії. 2017 року данський уряд замовив 15 одиниць САУ Caesar, а 2019-го доповнив замовлення ще 4 гарматами.
Та наразі Копенгаген згоден відмовитися від частини обладнання, оскільки воно все ще перебуває у процесі технічної перевірки та може не в усьому відповідати специфікаціям, які встановили в Данії.
У Єлисейському палаці та Міноборони Франції не захотіли коментувати цю операцію.
За даними видання, данські установки Caesar є важчою моделлю, ніж моделі для французької армії (32 тонни проти 18 тонн). Вони потужніші: встановлені на 16 колесах замість 12, можуть нести до 36 снарядів замість 18, а кабіна має більше захисної броні.
Нагадаємо, Франція вже передала Україні 18 установок Caesar, які брали із запасів французької армії, — це майже чверть штатної кількості цих установок.
Більше про Caesar
Caesar — це самохідна артилерійська установка нового покоління. Вона дає змогу уражати противника на відстані 20 км і більше від лінії фронту з високою точністю. На цій відстані розташовуються артилерія, резерви, пункти управління противника. Їхнє знищення зменшує наступальний потенціал ворога.
Ці САУ — на колісному шасі, що робить їх мобільними та маневровими. Установка обладнана автоматизованою системою самоприв’язки та самонаведення на ціль. Caesar має достатньо високу швидкострільність — 5 пострілів за хвилину — і високу купчастість стрільби. Вона може використовувати декілька типів боєприпасів калібру 155 мм, які застосовуються в країнах НАТО, і дає можливість діяти за принципом вогонь — маневр — вогонь.