Франція планує підтримати вступ України до НАТО — ЗМІ
Франція розглядає можливість приєднання України до Північноатлантичного альянсу для посилення тиску на росію та заохочення президента Володимира Зеленського до переговорів.
Про це пише Le Monde з посиланням на власні джерела.
За інформацією видання, можливе приєднання України до НАТО розглядали на засіданні Ради оборони в Єлисейському палаці 12 червня.
Досі Франція, разом із Німеччиною та США, неохоче дивилася на вступ України до Альянсу, на відміну від Польщі та країн Балтії, які підтримують прагнення Києва, зазначає Le Monde.
Але тепер у Парижі вважають, що перспектива членства України в НАТО може знеохотити росію від продовження війни або запобігти будь-якій новій агресії.
Водночас це має переконати українського президента Володимира Зеленського розпочати переговори з рф, коли Україна вважатиме за потрібне, оцінюючи результати власного контрнаступу, міркують у Парижі.
Неназваний іноземний дипломат підтвердив Le Monde, що позиція Франції щодо членства України в НАТО тепер «ближча до позиції Польщі, ніж Німеччини».
Видання нагадує, що у 2008 році на Бухарестському саміті тодішній президент Франції Ніколя Саркозі заблокував разом із тодішньою канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель будь-яку перспективу швидкого вступу України до НАТО, всупереч порадам США.
Саміт у Вільнюсі
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що в липні головним питанням на черговому саміті НАТО у Вільнюсі буде рух України до членства в Альянсі. Посадовець уважає, що на саміті Альянс має ухвалити політичне рішення, яке або безпосередньо визначить графік вступу України, або зобов’яже представити цей графік до кінця 2023 року.
Голови парламентських комітетів із закордонних справ 19 країн НАТО закликали надати на саміті у Вільнюсі в липні цього року чіткий шлях приєднання України до НАТО, а також зрозумілі й сильні гарантії безпеки для України.
Крім того, 14 червня видання New York Times повідомило, що серед країн-членів НАТО спалахнула дискусія, яка чинить тиск на президента США Джо Байдена, щоб той підтримав прискорення набуття Україною членства в Альянсі.
Згодом CNN написало, що Байден не проти прибрати з перешкод для вступу України до НАТО План дій щодо членства. Цього ж дня Politico теж зазначало, що серед членів НАТО зростає підтримка того, щоб не вимагати від України виконання ПДЧ. Та зрештою Байден заявив, що не планує спрощувати вимоги приєднання України до НАТО.
А втім, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ зазначав, що під час липневого саміту у Вільнюсі союзники планують «надіслати дуже чіткий меседж підтримки України».