Франція і Німеччина підтримали доступ «Червоного хреста» до заручників на Донбасі — Клімкін

Голови МЗС Німеччини та Франції на зустрічі «Нормандської четвірки» підтримали допуск міжнародної місії «Червоний хрест» до українських заручників на території, окупованої бойовиками самоназваних республік.

Голови МЗС Німеччини та Франції на зустрічі «Нормандської четвірки» підтримали допуск міжнародної місії «Червоний хрест» до українських заручників на території, окупованої бойовиками самоназваних республік.

Про це після зустрічі голів МЗС України, Росії, Німеччини та Франції повідомив український міністр Павло Клімкін, передає кореспондентка Громадського з Мінська.

«Почну з гуманітарного виміру, який ми почали обговорювати першим — нас в цьому пітримали Штайнмаєр і Еро — з питання доступу МКЧХ до наших заручників (…) керівник «Червоного хреста» був минулого тижня в Москві — і зараз ми будемо тиснути, щоб був постійний доступ МКЧХ», — сказав Клімкін.

Він висловив сподівання, що звільнення заручників відбудеться до Різдва.

Голова МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр підтвердив, що сторони домовилися узгодити число тих, хто має бути обміняний.

Водночас представниця гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко повідомила, що на наступній зустрічі групи Україна наполягатиме на звільненні 57 заручників до Нового року.

«Наступного тижня ми наполягаємо на розблокуванні процесу звільнення заручників, звільнення заручників має бути до Нового року», — сказала вона.

На питання Громадського про те, на які компроміси готова піти українська сторона задля звільнення заручників, Клімкін повідомив, що «якщо ми маємо зараз шанс витягнути когось з хлопців, а вони хочуть, давайте чесно казати, витягнути когось конкретно — то це не питання переговорів. Але це питання як витягнути якнайскоріше», — сказав він.

Протягом року вдалося звільнити лише 14 українських заручників з полону бойовиків самоназваних республік.

Раніше Геращенко повідомляла, що у полоні на Донбасі знаходяться 109 українців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Клімкін про зустріч «Нормандської четвірки»: Будемо жорстко тиснути у питаннях безпеки.