Генасамблея ООН ухвалила оновлену резолюцію щодо Криму. В МЗС кажуть, це допоможе ефективніше тиснути на Росію
Генеральна асамблея ООН підтримала оновлену резолюцію щодо проблем мілітаризації анексованого Криму. Серед іншого у резолюції закликають міжнародну спільноту об'єднати зусилля для деокупації півострову.
Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ.
Всього оновлену резолюцію підтримали 63 країни. Проти проголосували 17 держав, в тому числі і Росія.
У резолюції ГА ООН «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, Україна, а також частин Чорного і Азовського морів» з'явилась низка нових ключових моментів:
- від Росії вимагають припинити розміщення на територію Криму озброєння, що здатні нести ядерні заряди;
- встановлення Росією контролю над об’єктами для зберігання ядерної зброї в Криму вважають таким, що становить загрозу регіональній стабільності;
- російська окупація завдає шкоди архітектурі безпеки і контролю над озброєннями;
- російська окупація порушує стабільність міжнародних режимів верифікації і контролю над озброєннями: Договору про відкрите небо, Договору про звичайні збройні сили в Європі, Віденського документу 2011 року про заходи довіри і безпеки;
- від Росії вимагають припинити мілітаризацію освіти у Криму — шкільну військову підготовку кримських дітей, метою якої проголошується їхня майбутня служба у збройних силах РФ.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що «відтепер Україна має у своєму юридичному арсеналі додатковий переконливий політико-правовий аргумент для просування деокупації Криму».
Резолюція Генеральної Асамблеї ООН щодо мілітаризації Криму ухвалюється вже третій рік поспіль. В МЗС зазначили, що цьогорічна резолюція стане новим елементом зростаючого правового тиску на Росію.