Гендиректорка ЮНЕСКО висловила співчуття щодо смерті пропагандиста Ростислава Журавльова в Україні

Гендиректорка Спеціалізованої установи ООН з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) Одрі Азуле висловила співчуття щодо смерті журналіста російського пропагандистського видання «РИА Новости» Ростислава Журавльова в Україні.

Про це йдеться у пресрелізі ЮНЕСКО.

«Висловлюю співчуття щодо смерті Ростислава Журавльова і закликаю розслідувати її обставини. Журналісти відіграють важливу роль в інформуванні світу про конфліктні ситуації та повинні бути захищені», — заявила Одрі Азуле.

Гендиректорка ЮНЕСКО також закликала дотримуватись міжнародного гуманітарного права, зокрема Резолюції Ради Безпеки ООН щодо захисту журналістів в умовах конфлікту.

Нагадаємо, Журавльов помер у Запорізькій області України 22 липня. Так званий очільник окупаційної «адміністрації» Запоріжжя Євген Балицький заявив, що це сталося внаслідок українського обстрілу. А міноборони росії заявило, що Журавльов помер від поранень унаслідок розриву касетного суббоєприпасу.

У міноборони рф заявили, що під артилерійський удар потрапила група журналістів «РИА Новости» та «Известий», які саме готували матеріали про артилерійські обстріли Запоріжжя касетними боєприпасами з боку українських військових.

Ставленик росії Балицький оголосив, що Журавльов буде посмертно нагороджений орденом «За заслуги перед Запорізькою областю». А за дорученням Слідчого комітету рф його збираються нагородити відзнакою «Доблесть і відвага».

На смерть Журавльова також відреагував Китай, наголосивши на «можливих гуманітарних проблемах через постачання касетних боєприпасів» Україні.

Хто такий Ростислав Журавльов?

Кремлівське видання «РИА Новости» називає його своїм «воєнним кореспондентом». Та перед роботою в російському пропагандистському виданні Ростислав Журавльов з 2014 року брав участь у війні проти України.

Журналіст Дмитро Казанський вказує, що Журавльов у березні 2014 року штурмував Донецьку ОДА, а також брав участь у викраденні жителів тимчасово окупованих регіонів Донбасу.

«Таких як він тоді відправляли з росії до Луганська й Донецька, щоб розпочати на Донбасі заворушення та насильство, оскільки місцеві були не готові до кровопролиття й поводилися досить пасивно та обережно», — додав Казанський.

У липні 2022 року він отримав спеціальний приз премії «Золоте перо» за «сміливість під час виконання журналістського обов’язку».

Автор: Олександр Донець