Глава Міноборони Польщі звинуватив Німеччину у витоку інформації про переговори щодо ЗРК Patriot
Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що німецька сторона порушила конфіденційність переговорів про зенітні ракетні комплекси Patriot.
Про це він сказав в інтерв'ю порталу i.pl.
Напередодні в німецьких ЗМІ з'явилась інформація про те, що Польща просила про конфіденційність переговорів щодо системи ППО Patriot, але німці все одно порушили її.
«Я можу це підтвердити. У всякому разі докази були опубліковані в німецьких ЗМІ», — сказав Блащак.
Він розповів, що міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт не прислухалася до аргументів Польщі та заявила про неможливість передати Patriot Україні. Тому вирішили, що ці системи будуть розміщені в Люблінському воєводстві й охоронятимуть небо над Польщею.
«У мене є запевнення моєї німецької колеги, що ці пускові установки будуть включені в польську систему управління, і зараз ми обговорюємо деталі. Ми точно не будемо зволікати і проведемо всі приготування в найкоротші терміни», — сказав голова Міноборони Польщі.
Блащак розповів, що під час засідання Сейму аргументував, що системи Patriot працювали б краще, якби були розміщені на заході України.
«Одним із ключових аргументів є те, що 15 листопада ракета, яка влучила в нашу країну й забрала життя двох людей, пролетіла Польщею лише кілька секунд. Надто короткий час, щоб цьому запобігти, тому гарантування безпеки на заході України означає гарантування безпеки на сході Польщі», — сказав міністр.
Окрім того, за словами Блащака, ракетні обстріли по об’єктах критичної інфраструктури можуть спровокувати чергову хвилю біженців з України, що може стати проблемою для Євросоюзу.
Що передувало?
Берлін запропонував Варшаві системи ППО Patriot, щоб допомогти захистити свій повітряний простір після того, як у Польщі впала ракет й убила двох людей.
Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак попросив Німеччину натомість відправити ЗРК Patriot в Україну, щоб Київ міг установити їх на своєму західному кордоні. Міністр вважає, що таке рішення захистило б Україну від подальших жертв і блекауту, а також підвищило б безпеку на польському східному кордоні..
Тоді міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт заявила, що зенітно-ракетні комплекси Patriot, які країна запропонувала Польщі, призначені для використання на території НАТО. Вона сказала, що будь-яке використання цих систем за межами території НАТО вимагатиме попереднього обговорення з Альянсом та союзниками.
Після цього генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг спростував слова Ламбрехт і пояснив, що передання Україні систем ППО Patriot не потребує схвалення Альянсу. А неназваний представник німецького уряду розповів Reuters, що Німеччина все ж почала обговорювати з союзниками пропозицію Польщі.
Зрештою Міноборони Німеччини заявило, що вони зацікавлені залишити системи ППО Patriot в інтегрованій системі НАТО.