Голова Миколаївської ОДА пропонує «зелений коридор» для росіян, які хочуть здатися. Але стосується це не всіх окупантів
Голова Миколаївської обласної держадміністрації Віталій Кім пропонує організувати так званий зелений коридор «для росіян, які ще не стріляли» в мирне населення і не скоювали воєнних злочинів. Однак стосується ця пропозиція не всіх.
Про це він сказав у своєму відеозверненні.
«Знаю ситуацію, яка зараз є. Хотів би звернутися до російських окупантів [...] Шанс даємо, у будь-якому разі. Знаємо, стоять вони там на кордоні Херсонської та Миколаївської областей, розмовляють із нашими. У чому проблема росіян: вони нападати не хочуть, вважають, що їх обдурили, але й назад повернутися не можуть, бо їм сказали, що будуть розстрілювати у разі відступу. І вони біля сіл стоять: ні туди ні сюди», ㅡ сказав Кім.
Він заявив, що буде звертатися до керівництва щодо погодження так званого зеленого коридору «для росіян, які ще не стріляли» і не скоювали воєнних злочинів.
«Для тих, хто бажає жити, буду організовувати гарячу лінію з інструкціями: куди подзвонити, як прийти, щоб залишитися живим, і не їхати туди [в рф], не сідати до тюрми. Це я погоджую, але думаю, у мене вийде. Завтра викладу телефон для російських солдатів, які не стріляли у мирне населення. Це не поширюється на артилеристів та ракетників. Після Маріуполя варіантів у вас немає: або тікати, або в землю», ㅡ сказав Кім.
Що відбувається в Україні?
У ніч проти 24 лютого президент рф володимир путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.
Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. Українські військові дають окупантам відсіч, але ті відкривають вогонь по цивільних будинках, лікарнях, інфраструктурних об'єктах.
Управління Верховного комісара ООН з прав людини повідомляє про 1 424 постраждалих серед українських цивільних від початку війни станом на 9 березня. Серед них 516 загиблих і 908 поранених.
За даними Генштабу ЗСУ, загальні бойові втрати окупантів з 24 лютого по 10 березня орієнтовно становлять понад 12 тисяч людей з особового складу, 335 танків, 1 105 бойових броньованих машин, 123 артилерійські системи, 56 Реактивна система залпового вогнюРСЗВ, 29 засобів Протиповітряна оборонаППО, 48 літаків, 81 гелікоптер, 526 одиниць автомобільної техніки, три кораблі/катери, 7 Безпілотний літальний апаратБПЛА оперативно-тактичного рівня. Ці дані ще уточнюються, оскільки підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій.