Гончаренко каже, що його на три місяці позбавили слова у ПАРЄ через донос глави делегації РФ
Народного депутата України Олексія Гончаренка, який є членом української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, позбавили там слова на три місяці через донос голови російської делегації Петра Толстого.
Про це повідомив сам Гончаренко у Telegram.
Каже, що донос стосувався інциденту на зимовій сесії ПАРЄ.
«Тоді я назвав його антисемітом, українофобом та негідником. Також сказав про його царя Путіна та про кімнату грязі в палаці в Геленджику, де насправді є місце для Толстого», — зазначив Гончаренко.
Оновлено: У коментарі «Радіо Свобода» Гончаренко розповів, що голова російської делегації скаржився на відео депутата, в якому він критикував Толстого. А також скаржився на виступ Гончаренка на дебатах щодо російського опозиціонера Олексія Навального.
У доносі Толстого зазначалося, що делегат від України цим його образив. Водночас Гончаренко наголошує, що напередодні під час зимової сесії ПАРЄ голова делегації РФ був в етері пропагандистської програми «60 хвилин», де називав Україну «фейковою державою».
Український політик також переконує, що він нічого не порушив, і наразі вивчає можливість оскаржити позбавлення його права голосу в Європейському суді з прав людини.
Сварка Гончаренка з президентом ПАРЄ
Також народний депутат додав, що розгляд скарги від президента ПАРЄ Ріка Дамса через український прапор перенесли на початок червня.
20 квітня під час засідання Парламентської асамблеї Ради Європи між українським депутатом Гончаренком та президентом ПАРЄ Ріком Дамсом стався конфлікт. Під час виступу Гончаренко показав прострілений прапор України.
Дамс перебив його виступ, зазначивши, що «це не дозволено в асамблеї». Деякий час чоловіки перебивали один одного, після чого Гончаренку вимкнули мікрофон, а Дамс вимагав, щоб він вийшов із зали.
Після цього голова ПАРЄ зазначив, що ініціює для Гончаренка покарання. Інцидент нині розглядає регламентний комітет.
Водночас зазначимо, що президент асамблеї має право зупиняти виступи депутатів, однак у регламенті ПАРЄ немає жодних заборон на демонстрацію національної символіки чи інших речей. Однак Гончаренко продовжував суперечку з Дамсом після того, як той зупинив його виступ, що може стати приводом для рішень стосовно нього.